ماندن نخ بخیه در بینی

ماندن نخ بخیه در بینی

ماندن نخ بخیه در بینی

بعد از یک هفته که بخیه های خارجی بینی برداشته شود متوجه می شوید که هنوز داخل بینی شما بخیه وجود دارد. این بخیه های داخل بینی همان بخیه های جذبی هستند که نیاز به کشیدن ندارند. اما زمان جذب نخ بخیه در بینی کی می باشد؟
با توجه به نکات ارائه شده توسط جراح بینی اصفهان بعد از گذشت ۲ تا ۳ هفته این بخیه ها خود به خود جذب شده و گره بخیه جدا می شود.

در طی این مدت که داخل بینی شما بخیه وجود دارد بسیار مهم است که روزانه با سرم بینی خود را شستشو دهید و تمیز نگه دارید. زیرا ماندن نخ بخیه در بینی و محل بخیه ها مکان مناسبی برای تجمع و رشد میکروب ها می باشد. درنتیجه ممکن است باعث ایجاد عفونت داخل بینی شود.

پیشنهاد مطالعه
بعد از جراحی زیبایی بینی چه باید کرد؟

ماندن نخ بخیه در بینی | جراح بینی اصفهان

عوارض باقی ماندن نخ بخیه بینی

اگر نخ بخیه در بینی بماند چه میشود ؟ همان طور که گفته شد معمولا نخ های بخیه داخل بینی پس از دو تا سه هفته خود به خود جذب می شوند. اما در مواردی باقی ماندن نخ بخیه در بینی برای چند ماه ممکن است باعث ایجاد عفونت و احساس بوی بد در بینی شود. بنابراین اگر چند ماه از عمل بینی شما می گذرد و احساس می کنید که بخیه های جذبی داخل بینی شما باقی مانده است بهتر است به پزشکتان مراجعه کنید.

|برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی اینجا کلیک کنید|

علائم حساسیت به نخ بخیه جذبی

علایم عفونت و حساسیت به نخ بخیه جذبی شامل موارد زیر است :

پیشنهاد مطالعه
تورم بینی و راهکار پیشگیری از آن

افزایش درد و قرمزی در اطراف محل بخیه، ورم، چرک یا خونریزی، بوی نامطبوع زخم و تب. در صورت مشاهده هر کدام از این علایم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

جنس نخ بخیه جذبی چیست؟

شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که نخ بخیه جذبی از چی درست میشه ؟ نخ های بخیه جذبی از مواد طبیعی و یا مواد مصنوعی ساخته می شوند. بخیه جذبی از مواد طبیعی شامل نخ های پلین، نخ های کرومیک و نخ قابل جذب کلاژن می باشد. همچنین از نخ های قابل جذب مصنوعی می توان نخ ویکریل یا پلی گلاکتین را نام برد.

پیشنهاد مطالعه
خوردن مسکن بعد از عمل بینی

 


مطالب پیشنهادی : 

مراقبت بعداز جراحی تقویت غضروف بینی

مصرف قرص اناهیل برای ورم بینی (قرص آناناس)

نواحی متداول گرفتن غضروف برای جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =