۹ روش برای خلاصی از کبودی بعد از عمل بینی

۹ روش برای خلاصی از کبودی بعد از عمل بینی

۹ راه برای درمان کبودی بعد از عمل بینی

کبودی بعد از عمل بینی | یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که رینوپلاستی را انجام می‌دهند، کبودی بعد عمل بینی است. از آن جایی که این کبودی و ورم‌ها ظاهر نازیبایی به صورت می‌دهد، همه‌ی ما دوست داریم آن‌ها را به حداقل رسانده و یا هر چه زودتر از شرشان خلاص شویم. پس اگر شما هم به دنبال رفع سریع کبودی بعد از عمل بینی هستید، حتما این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | 9 روش برای خلاصی از کبودی بعد از عمل بینی .

چگونه کبودی بعد عمل بینی را از بین ببریم؟

گفتیم که کبودی بینی یک عارضه طبیعی و بسیار شایع است که معمولا اکثر زیباجویان آن را تجربه می‌کنند. اما در ادامه چند راهکار را ارائه می‌دهیم که در درمان ورم و کبودی بعد از عمل بینی بسیار مؤثر هستند. پس از عمل، متخصص جراح بینی برگه‌ای حاوی دستورالعمل‌هایی مانند موارد زیر برای مراقبت در خانه به شما می‌دهد که اجرای دقیق آن‌ها می‌تواند در کاهش کبودی بعد عمل بینی تأثیرگذار باشد. این موارد عبارتند از:

پیشنهاد مطالعه
کلیپ آپارات تفاوت عمل زیبایی بینی با عمل درمانی بینی چیست؟

یکی دیگر از راه‌های درمان کبودی بعد عمل بینی، خوردن غذاها و نوشیدنی‌های حاوی ویتامین به ویژه ویتامین k است. تحقیقات نشان داده که مصرف آناناس و اب کرفس برای کبودی بعد عمل بینی بسیار مفید هستند. همچنین غذاهای حاوی آهن مانند اسفناج می‌توانند با افزایش خون رسانی به محل زخم و کبودی، در بهبودی آن‌ها مؤثر باشند.

  • استفاده از پماد و کرم  بعد از عمل بینی

همچنین می‌توانید زیرنظر جراح بینی اصفهان از پمادها و کرم‌های پس از عمل رینوپلاستی استفاده کنید:

۱. پماد لازونیل برای رفع کبودی بعد از عمل بینی
استعمال پماد لازونیل (LASONIL) بر روی پوست، سبب می‌شود که خونرسانی به بافت‌های ملتهب افزایش پیدا کند که همین امر باعث رفع کبودی و ورم صورت بعد از عمل بینی خواهد شد.

۲. کرم هیرودوئید برای رفع کبودی بعد از عمل بینی
کرم و ژل موضعی هیرودوئید (Hirudoid) به دلیل خاصیت ضد انعقادی که دارند می‌تواند علاوه بر کاهش درد و التهاب، لخته‌های خونی زیر پوست را از بین برده و آثار کبودی را کاهش دهند.

پیشنهاد مطالعه
6 نکته مراقبتی برای جراحی رینوپلاستی ثانویه

۳. کرم سیکاستیم آرنیکا
کرم آرنیکا (Cicastim Arnica Soothing Cream) نیز یک کرم رفع کبودی بعد از عمل بینی بوده با خواص ترمیم‌کنندگی که دارد در رفع التهاب و کبودی ناشی از عمل بینی مؤثر است.

  • قرص آناهیل برای رفع کبودی بعد از عمل بینی

قرص آناهیل (Anaheal) یکی از پرطرفدارترین نوع از قرص رفع کبودی بعد از عمل بینی است که تقریبا همه جراحان پس از عمل تجویز می‌کنند. این کپسول حاوی ماده بروملئین است که در رفع و کاهش کبودی و خون مردگی بسیار سودمند است.

جراح بینی اصفهان | رینوپلاستی ثانویه

کبودی بعد از عمل بینی چقدر طول می‌کشد؟

برای این که با روند کبودی و طول آن بیشتر آشنا شوید در زیر به تفکیک از روز اول تا دو هفته پس از عمل آمده است. نکته مهم این که، نتایج مندرج در این بازه‌های زمانی برای همه بیماران یکسان نبوده و شدت کبودی و زمان بهبودی برای هر یک متفاوت است.

بعد از عمل جراحی

دقت کنید که کبودی بعد عمل برای همه اتفاق نمی‌افتد. اما کسانی که مستعد کبودی هستند روز بعد از عمل بلافاصله با آثار آن مواجه می شوند. معمولا شدت این کبودی‌ها ۲ تا ۴ روز پس از عمل شدیدتر بوده و در زیر چشم‌ها بیشتر از سایر قسمت‌ها است. رنگ آن هم رفته رفته رو به آبی تیره و بنفش شدن وگاهی هم است.

پیشنهاد مطالعه
تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

 ۳ تا ۵ روز بعد از عمل بینی
پس از چند روز اول، کبودی‌ها باید کمتر شوند و کم‌کم رنگ آ‌ن‌ها به روشنی برود و به سبز یا زرد متمایل شود. البته اگر شدت کبودی زیاد باشد ممکن است این روند بهبودی و تغییر رنگ دیرتر اتفاق بیفتد. ولی در اکثر مواقع بعد از ۵ روز رنگ بنفش محو می‌شود.

 ۱ تا ۲ هفته پس از عمل بینی
انتظار می‌رود یک هفته تا ۱۰ روز بعد از عمل با کاهش کبودی‌ها مواجه شده و رنگ آن بین قهوه‌ای کمرنگ تا زرد باشد. در ادامه پس از دو هفته کبودی کامل برطرف شده باشد. در موارد شدید هم باید پس از دو هفته آثار بسیار کمی باقی مانده باشد به طوری که بتوان با یک لایه آرایش آن را پوشاند.

چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

کبودی بعد عمل بینی به خودی خود مشکل جدی نیست و با صبوری و پشت سر گذاشتن دوران نقاهت رفع می شود. اما اگر به همراه کبودی در ناحیه چشم درد احساس کردید یا دچار حالت تهوع، سرگیجه، تب، ضعف شدید و اختلال در بینایی شدید حتما به پزشک جراح بینی اصفهان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *