کانتورینگ بینی با جراحی بینی

کانتورینگ بینی با جراحی بینی

کانتورینگ بینی با جراحی بینی کم تهاجم

تمامی متقاضیان تمایل دارند در حین عمل زیبایی بینی ، بهترین تکنیک ها مثل کانتور لاین بینی برای آنان اعمال گردد؛ علاوه بر این می خواهند با کمترین تهاجم و برجای ماندن اسکار این پروسه برایشان به انجام برسد. یکی از انواع جراحی های بینی کم تهاجم ، رینوپلاستی پرزرویشن با متد بسته است. طی این عمل یک جراح حاذق می تواند با ایجاد تنها برش های محدود در داخل بینی و اعمال کمترین آسیب به بافت ها ، ایرادات را برطرف سازد و کانتور بینی را به انجام برساند.

نکته : به انجام رساندن این تکنیک در رینوپلاستی اولیه در قیاس با عمل ترمیمی ، می تواند نتیجه بهتری را حاصل کند ؛ چرا که ممکن است در ترمیم بینی ، به سبب اعمال مجدد یکسری تغییرات بر روی بافت و نیز وجود برخی ایرادات ، جراح متوجه محدودیت هایی در روند اجرا سازی کانتورینگ بینی شود.


همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | نتیجه جراحی نیمه فانتزی در انتهای عمل

تکنیک جراحی برای کانتور لاین بینی

همانطور که متذکر شدیم ، بینی ها در انواع مختلف استخوانی و گوشتی هستند. بینی های گوشتی عموما ساختار ضعیف تری داشته و ظاهر آن ها معمولا پهن ، بدون زاویه و قوس خاصی است. در طرف دیگر ، بینی های استخوانی از بافت های محکم تشکیل شده اند و برای برخی افراد بر آمدگی هایی نیز بر روی استخوان آن دیده می شود.

پیشنهاد مطالعه
عفونت بینی بعد از عمل

با توجه به تفاوت های گفته شده ، کانتور بینی برای هر یک از آن ها قطعا یکسان نخواهد بود. برای تعدادی با افزایش بافت و برای بعضی با کاهش بافت بینی این تغییر ایجاد می شود. در بینی هایی که ساختار ضعیف تری دارند ، ممکن است به منظور ایجاد خط و زاویه دادن به آن ، جراح از تکنیک گرافت یا فلپ استفاده نماید. بدین ترتیب می تواند با اضافه کردن بافت غضروفی پیوندی و مستحکم کردن ساختار ، لاین بینی را کانتور کند. این تکنیک معمولا برای بینی های گوشتی به انجام می رسد.

در بینی های استخوانی که عموما خود بافت محکم و کافی را دارا می باشند ، به جای استفاده از غضروف اضافی ، جراح ماهر با اعمال تغییرات و تراشیدن استخوان به حد نیاز ، کانتور لاین بینی را به انجام می رساند. البته با در نظر گرفتن این که ایرادات هر بینی با بینی دیگر متفاوت است ، ممکن است جراح با چالش های دیگری نیز در حین عمل مواجه شود که در صورت داشتن تخصص لازم ، قادر خواهد بود با بکارگیری تکنیک درست ، این موارد را پشت سر بگذارد.

پیشنهاد مطالعه
انواع بیهوشی هنگام عمل بینی

نکته : توجه داشته باشید که امکان دارد در کانتورینگ بینی استخوانی نیز به گرافت و اضافه کردن بافت نیاز باشد. اما به طور کلی تلاش جراح بر آن است که با کمترین دخالت در بافت ها ، این تکنیک را به انجام رساند.

کانتور لاین بینی در عمل بینی ترمیمی

چنانچه عمل اولیه بینی با نتایج خوبی همراه نباشد ، فرد به احتمال زیاد به منظور ترمیم بینی برای جراحی مجدد اقدام می کند. در حین جراحی ابتدایی اگر جراح تان را به درستی انتخاب نکنید و اقدامات قبل و مراقبت های پس از عمل را جدی نگیرید ، ممکن است ظاهر جدید بینی تان را در معرض خطر و تغییرات منفی قرار دهید. امکان دارد برخی از متقاضیان زمانی که برای عمل اولیه دماغ خود اقدام کرده بودند ، با مقوله کانتور لاین بینی آشنایی نداشته و پس از آشنایی با این تکنیک ، همین امر آن ها را برای انجام عمل ترمیمی سوق دهد.

اما آیا کانتور کردن بینی در جراحی ترمیمی قابل انجام است ؟

در خصوص این امر باید این مسئله را به یاد داشته باشید که که بینی در عمل نخست ساختار اصلی و طبیعی خود را از دست داده و ممکن است علاوه بر مشکلات قبلی ، ایرادات جدید دیگری نیز پدیدار شده باشند. بنابراین نباید این انتظار را داشته باشید که به طور صد در صدی کانتور لاین بینی برای شما انجام شود. زیرا اولین هدف برطرف سازی مشکلات بینی است ؛ به ویژه اگر اختلال در عملکرد آن باشد. اما در مواردی که ایراد خاصی بر روی بینی نبوده و زیباجو تنها بخاطر کانتور شدن آن تصمیم به عمل ترمیمی می گیرد ، می توان گفت احتمال اینکه نتیجه آن مطلوب تر باشد ، بیشتر خواهد بود. باز هم در این خصوص بایستی با جراح بینی مشورت نمایید و در صورت صلاحدید ایشان برای ایجاد خط کانتور ، مجدداً تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
نمونه بینی نیمه فانتزی | جراح بینی اصفهان

جراح بینی اصفهان |  جراحی زیبایی بینی اصفهان |  کانتور بینی چیست؟ | جراح بینی اصفهان

هزینه جراحی با تکنیک کانتور لاین بینی

به طور مشخص هر چه یک پروسه حرفه ای تر به انجام رسد و نتیجه عالی از آن بدست آید ، بدین معناست که تحت نظر یک شخص متخصص و متبحر اجرا شده است. بنابراین وقتی می خواهید برای عمل بینی اقدام نمایید به جای هزینه ، انتخاب یک جراح بینی با تجربه باید اولویت شما باشد. حال در خصوص هزینه عمل با تکنیک کانتور لاین بینی باید این را متذکر شد که علاوه بر متد گفته شده چندین فاکتور دیگر در این امر دخیل هستند. وقتی یک تکنیک حرفه ای به پروسه اضافه می شود ، منطقی است که هزینه ناشی از آن هم کمی بیشتر شود.

علاوه بر آن باید حق الزحمه جراح ، متخصص بیهوشی و فیش واریزی مرکز درمانی را نیز باید در نظر بگیرید. اطلاعات دقیق تر را هم قطعا پس از اینکه به جراح مراجعه کردید و از سوی او تحت معاینه قرار گرفتید ، می توانید بدست آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *