جراحی بینی برای صورت های کشیده چطور است ؟

جراحی بینی برای صورت های کشیده چطور است ؟

جراحی بینی برای صورت های کشیده

اینکه در جراحی بینی چه میزانی از تغییرات برای صورت شما مناسب خواهد بود، فاکتوری است که با معاینه پزشک مشخص می شود. این امر عموما بر حسب تجریه پزشک و طی معایناتی نظیر زاویه لب بالایی و بینی، کلوملای بینی و یک سری موارد دیگر مشخص شده و افراد در نهایت با مشاوره پزشک و مشاهده نتایج جراحی های مشابه تصمیم به انجام جراحی میگیرند.

این موضوع به این دلیل حائز اهمیت است که گاها دیده می شود مراجعانی صرفا علاقه به داشتن بینی های فانتزی داشته و از تاثیر استخوان بندی و شکل صورت خود در نتیجه جراحی غافل هستند. در این موارد ممکن است نتیجه جراحی باب میل فرد مورد نظر نبوده حتی مجبور به انجام جراحی های ترمیمی شوند. این موضوع عموما در جلسات مشاوره، به افراد اطلاع داده می شود.

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | مراقبت های لازم برای انواع جراحی بینی

همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :

اهمیت شکل صورت در جراحی بینی

قالب متقاضیان جراحی بینی علاقه به داشتن بینی های فانتزی داشته و بر اساس تصوری که در ذهن خود دارند تصمیم به جراحی بینی می گیرند. همانطور که اشاره شد در برخی موارد اصرار به انجام چنین جراحی هایی نتیجه مطلوبی برای افراد در پی نداشته و پزشک برای این منظور در جلسات مشاوره ملاک های اصلی تشخیص بینی مناسب برای چهره هر فرد را توضیح می دهد.

پیشنهاد مطالعه
استفاده از یخ بعداز جراحی بینی

مهمترین موضوع در تشخیص بینی مناسب، توجه به این موضوع است که ما باید به بینی به عنوان عضوی مجزا در صورت خود نگاه نکرده و شکل آن را متناسب با سایر اجزای صورت تصور کنیم.

به عنوان مثال برای افرادی که چهره ای با استخوان بندی درشت و گونه و فک تحتانی برجسته دارند، یک بینی کوچک و سربالا هرگز زیبا دیده نخواهد شد! چراکه باعث می شود تناسب چهره شخص بهم بخورد. مدل بینی مناسب برای صورت هر فرد عموما با بررسی پارامترهایی نظیر: قرینگی صورت، عرض صورت، استاندارد پهنای بینی، خط زیبای بینی، عرض لب، زاویه لب بالایی و نوک بینی، آندوسکوپی تشخیصی بینی و راینومانومتری مشخص می شود.

پیشنهاد مطالعه
جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح بدشکلی ها و عملکرد بینی

نحوه تشخیص بینی مناسب برای افراد

همانطور که اشاره شد در معاینات پیش از عمل، یکی از فاکتورهایی که توسط پزشک توجه ویژه ای به آن می شود شکل صورت افراد است. پزشکان برای این امر معمولا طول صورت فرد را به سه قسمت تقسیم کرده و به بررسی شرایط صورت هر فرد بر اساس پارامترهای زیر می پردازند :

  1. فاصله میان خط رویش مو تا ابرو
  2. فاصله میان ابرو و انتهای بینی
  3. فاصله میان پایین بینی تا چانه

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | اصلاح فرم بینی با جراحی بینی فانتزی

بینی مناسب صورت های کشیده

افرادی که استخوان بندی صورت آنها به شکل کشیده جلوه نموده و به دنبال اطلاع از شرایط بینی مناسب چهره خود هستند، باید نکاتی را برای جراحی مد نظر خود قرار دهند. این نکات به شرح زیر است :

  • بهتر است اصراری به داشتن بینی های فانتزی و یا اصطلاحا عروسکی با قوس زیاد نداشته باشند.
  • بینی افراد با صورت کشیده بهتر است زاویه ۹۰ تا ۱۰۵ درجه داشته باشد.
  • خطی که از قوس بینی گذشته و با چانه فرد در تقاطع است در صورت های کشیده و استخوانی بهتر است زاویه ای ۳۰ تا ۴۰ درجه داشته باشد .
  • زاویه نقطه شروع بینی از پیشانی نباید کمتر یا بیشتر از ۱۲۰ درجه باشد.
پیشنهاد مطالعه
عمل بینی ترمیمی

عمل بینی در صورت های کشیده چه مزایایی و معایبی دارد ؟

مزایای این عمل شامل بهبود شکل بینی، توازن صورت و حتی تاثیر مثبت بر روحیه فرد است. با انجام این جراحی، ضمن رسیدن به زیبایی دلخواهتان میتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در مجامع اجتماعی حضور داشته باشد و روحیه خود را نیز بالا ببرید.

یکی از معایب این عمل، هزینه نسبتا بالا آن است. همچنین، عمل بینی بر روی صورت کشیده ممکن است به علت وجود ریسک بیشتر در برخی افراد، با مشکلات و عوارض بیشتری همراه باشد. عوارض ممکن شامل عفونت، خونریزی، درد، تغییر در حس بویایی و غیره هستند. اکثر معایبی که ذکر شد، در صورتی که جراحی بینی بینی نزد پزشک با تجربه و ماهر انجام شود متوجه فرد نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *