نکاتی در مورد چسب بینی

نکاتی در مورد چسب بینی

 

نکاتی درباره استفاده از چسب بینی بعد از رینوپلاستی

◊ بعد از عمل جراحی رینوپلاستی ، جهت کاهش تورم و شکل دهی  ، از چسب روی بینی استفاده می شود. در ۲ هفته اول بعد از عمل جراحی زیبایی، زدن چسب به شکل دهی بینی کمک می کند و پس ازآن چسب زدن جهت کاهش تورم  انجام می گیرد.

◊  چسب زدن در دو هفته اول پس از جراحی، باعث شکل گیری بهتر و صحیح بینی می شود و همچنین  در کاهش ورم بینی موثراست به همین دلیل استفاده از چسب بینی تا دو هفته بعد از رینوپلاستی اجباری و لازم است.

◊ هفته دوم به بعد چسب زدن به  کاهش ورم و التهاب کمک می کند و معمولا به بیمار توصیه میشود که تا یک ماه پس از جراحی، از  استفاده کنند تا ورم  زودتر بهبود یابد اما اجباری به استفاده ا بعد از دو هفته اول نیست و اگر بیماری دوست نداشته باشد که از آن استفاده کند می تواند پس از دو هفته استفاده را متوقف کند.

اما روند بهبود ورم بینی بیشتر خواهد بود. البته با توجه به نوع پوست بینی شخص و تشخیص پزشک جراح، مدت زمان استفاده از چسب نیز متغییر خواهد بود و مدت زمان یک ماه برای همه تجویز نمی شود.

 


مراقبت های بعد از رینوپلاستی


 

◊بعد از جراحی بینی در افراد با پوست ضخیم طولانی تر شدن چسب زدن به مدت حتی ۶ ماه گاهی انجام می شود و عارضه ای ندارد. اما در پوست های نازک بهتر است که چسب زدن طولانی نباشد.

◊ چسب  میکروپور می باشد که این چسب ضد حساسیت می باشد و چسبندگی خوبی دارد. استفاده از چسب های شیشه ای یا شفاف باعث قرمز شدن پوست و نیز چرب شدن پوست بینی زیر چسب می شود.

به این خاطر به صورت محدود و در مواردی که فرد می خواهد مدت زمان کمی چسب بر روی بینی داشته باشد استفاده می شود و نیز در زمانی که چربی پوست بعد از عمل کم شده باشد می توان از این چسب استفاده نمود.

آیا می توان به مدت یک یا دو روز چسب را برداشت وآیا مشکل پیش نمی آید؟

در این مورد باید گفت که در صورتی که به دلیل مراسم عروسی یا مهمانی خاص، می توانید بدون هیچ نگرانی چسب را بردارید و پس از اتمام مراسم چسب زدن را ادامه دهید.

توصیه می شود که اجازه دهید پوست  در طول روز نفس بکشد. چسب زدن برای مدت های طولانی و بیش از حد، می تواند باعث رنجش آن شده و در واقع باعث افرایش التهاب و تورم آن گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =