بهترین جراح بینی را چطور انتخاب کنیم ؟

بهترین جراح بینی را چطور انتخاب کنیم ؟

بدون اغراق می توان گفت انتخاب جراح بینی یکی از انتخاب های حیاتی در زندگیست ؛ باید بدانید اگر عمل بینی شما رضایت بخش نباشد، تا یکسال نمی توانید هیچ اقدامی انجام دهید و مجبورید شرایط را تحمل کنید !

  چگونه می توانی بهترین جراح بینی را پیدا کنیم ؟

۱- نمونه کارهای پزشک مورد نظر را در شبکه های مجازی مشاهده و بررسی کنید . 

بطور معمول شما از طریق دوستان و آشنایان یا بیماران قبلی یک پزشک با او آشنا می شوید؛ پیج جراحی بینی توصیه می کند که هیچگاه توصیه یک یا چند نفر را ملاک قرار ندهید و حتما درمورد پزشک مورد نظر تحقیق کنید، اما چگونه؟

اولین و ساده ترین کار این است که صفحات پزشک مورد نظر را در شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام و تلگرام دنبال کرده و نمونه کارها را ببینید و کامنت های افراد مختلف درمورد عملکرد دکتر را بررسی کنید

ذکر یک نکته خیلی مهم است ؛ در فضای مجازی متٵسفانه به شیوه های مختلف می توان مخاطب را فریب داد و خوب یا بد، روی انتخاب او تاثیر گذاشت ؛ نمی خواهیم شما را بدبین کنیم، اما متٵسفانه به کرّات دیده ایم که برخی پزشکان نمونه کارهایی که در صفحات خود منتشر می کنند را فتوشاپ می کنند !

بدتر آنکه ممکن است (ممکن است) برای جلب توجه شما به لایک و کامنت غیرواقعی پناه ببرند؛ پس با دیدن بَه بَه و چَه چَه های زیر پست یک پزشک هوش از سرتان نپرد و چشم بسته خود را در چاه نیندازید ؛ هُشیار باشید و به این مرحله بسنده نکنید !


مشورت با جراح زیبایی و سوالهایی که باید پرسیده شود ؟ 

۲- به مطب دکتر سر بزنید و مریضهای قبلی را ببینید !

بهترین روش برای انتخاب پزشک، مراجعه حضوری به مطب است ؛ وقت بگذارید و با حوصله مطب گردی کنید، به بیماران حاضر در مطب دقت کنید ؛ با آنها صحبت کنید و از میزان رضایتشان از عملکرد دکتر بپرسید در مورد وضعیت تنفس آنها سؤال کنید،

تجربه ثابت کرده است که هر پزشک معمولا شیوه جراحی مشخصی دارد پس به فرم بینی بیماران دقت کنید و از آنها بپرسید که آیا این مدل بینی همانطوری‌ست که انتظارش را داشتند؟ (البته باید بدانید که نوع بینی بیمار قبل از عمل هم در فرم و ظاهر بینی بعد از عمل تاثیرگذار است)

به عقیده ما بهترین بیماران برای پرس و جو، بررسی و قضاوت درمورد نحوه کار دکتر، آن دسته ای هستند که حداقل ۶ ماه از عملشان گذشته باشد ؛ چون در ماه های اولیه به دلیل تورم بینی نمی توان قضاوت درستی درمورد خوب یا بد بودن فرم بینی داشت

حتی ممکن است در ماه های ابتدایی به دلیل ورم بینی، بیمار دچار مشکلات تنفسی مقطعی شده باشد، کما اینکه در نقطه مقابل، برخی ایرادات بینی هم با خوابیدن ورم، خودشان را نشان می دهند

۳ – در جلسه مشاوره قبل از جراحی سوالات خود را با دقت و حوصله از پزشک بپرسید و به نظرات او در مورد بینی تان دقت کنید . 

به شما توصیه می شود در جلسه مشاوره چند پزشک شرکت کنید ، حتی اگر قرار باشد برای هر کدام ویزیت پرداخت کنید ! این کار به شما کمک می کند با دید وسیع تری انتخاب کنید و توانایی پزشک را از زبان خودش بشنوید و کیفیت مشاوره انها را با هم مقایسه کنید .

یادتان باشد که پرداخت چند ویزیت و دریافت مشاوره و انتخاب یک پزشک متخصص زیبایی خوب ، بهتر از این است که بعد ها مجبور شوید دنبال پزشکی برای ترمیم و جراحی ثانویه باشید و مضاعف هزینه کنید !


برای انتخاب بهترین جراح بینی چه باید کرد ؟ 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =