اثرات جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی

اثرات جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی

از اثرات جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی با خبر شوید :

اثرات جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی | جراحی بینی جز یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان مردم جهان است، این جراحی نیز همانند سایر جراحی ها دارای عوارض می باشد، بنا به درخواست شما عزیزان و سوالات متعددی که درباره عوارض جراحی بینی می شد، تصمیم گرفتیم در این مقاله به آن بپردازیم.

در مواقعی که اثرات جانبی پس از عمل زیبایی بینی رخ می دهد، جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بهبود می یابند.


همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :


اثرات جانبی جراحی زیبایی بینی

Reconstructive nose surgery جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان |

 • درد بعد از جراحی بینی

طی فرآیند جراحی ، جراح تغییراتی در اسکلت و غضروف بینی ایجاد می کند که این عامل باعث ایجاد درد و نارحتی پس از جراحی می شود. خوشبختانه درد حاصل بسیار کم بوده و معمولا جراح برای کنترل آن برای بیمار داروهای مسکن تجویز می نماید.

 • تورم بینی شایع ترین عوارض جراحی بینی

ورم بعد از جراحی بینی نیز جز عوارض کوتاه مدت جراحی می باشد که فرد با استفاده از کمپرس و نوشیدن آب کرفس و استفاده درست از چسب بینی آن را کاهش دهد.

 • ماندن جای زخم بعد از جراحی

در صورتی که برای جراحی نزد بهترین جراح بینی رفته باشید او محل برش را به گونه ای حرفه ای بخیه میزند که پس از بهبودی کامل قابل مشاهده نباشد. همچنین پس از جراحی باید دارو و پمادهای تجویز شده جراح را نیز استفاده کنید.

 • اختلال تنفسی

در صورتی که جراح سطح مقطع مجاری تنفسی را بیش از اندازه کوچک کرده باشد، بیمار دچار اختلال در تنفس می شود بنابراین برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی پافشاری نکنید. این نوع عوارض جراحی بینی بسیار مهم است و تنها به دست یک جراح بینی مجرب و کارگشته قابل برطرف و پیشگیری است.

 • آبریزش و عطسه بعد از عمل بینی

ممکن است تا چند روز بعد از جراحی آبریزش بینی و عطسه داشته باشید، در این مواقع حتی المقدور از طریق دهان عطسه کنید تا فشار به مجاری بینی وارد نشود، بیمار در این مواقع با مشورد جراح می تواند قرص سرماخوردگی یا ضد حساسیت استفاده کند.

 • مشکلات بویایی بعد از رینوپلاستی

یکی از عوارض جراحی بینی که بسیار مهم نیز هست بروز مشکلات بویایی است. گاهی ممکن است به دلیل وجود ترشحات زیاد یا التهاب و ورم بافت داخلی بینی ، حس بویایی بیمار کاهش یابد، در این مواقع بیمار بهتر است آرامش خود را حفظ کند چرا که این عارضه امری طبیعی بوده و پس از رفع تورم بینی ، حس بویایی شما باز خواهد گشت.

 • کبودی اطراف چشم بعد از عمل بینی

این عارضه در اثر نشست خون از مویرگها به زیر پوست رخ داده است، با توجه به تغییرات اعمال شده بر روی بینی ، روش جراحی ، وضعیت سیستم انعقاد خون و غیره در فرد اتفاق می افتد. فرد برای کاهش آن کافیست به مدت ۴۸ ساعت بعد از عمل زیبایی بینی از کمپرس سرد استفاده کند.

 • چسبندگی داخل بینی

چسبندگی داخل بینی یکی از عوارض جراحی بینی است که بر اثر ترمیم نشدن زخم ها و برش های جراحی و چسبیدن بافت های داخل بینی ایجاد می شود. در برخی از مواقع برای تشخیص علت بروز این عارضه انجام سی تی اسکن ضروری است. پس از بررسی علت چسبندگی بینی جراح اقدام به درمان آن می کند.

 • عفونت بینی

یکی از عوارضی بسیار شاهد ان هستیم عفونت بعد از عمل بینی می باشد، به همین منظور توصیه می شود بینی خود را پس از جراحی و برداشتن گچ با محلول های مخصوص شستشو دهید تا میکروبی در آن جا نمو پیدا نکند.

پیشنهاد مطالعه
جراحی جای زخم و اسکار به چه مدت زمان نیاز دارد؟

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان ...

آیا ممکن است عوارض جراحی بینی بعد از چند سال بازگردند؟

یکی از موارد بسیار مهمی که زیباجویان مطرح کرده اند این است که بعد از گذشت چند سال و مشاهده نتیجه جراحی گاها بینی آن ها دچار تورم می شود ، این موضوع آن ها را بسیار نگران کرده و این سوال را برایشان به وجود آورده است که آیا ممکن است عوارض جراحی بینی بعد از گذشت سال های زیادی مجددا باز گردند یا به مشکلات جدی تری دچار شوند؟ اگر این سوال در ذهن شما نیز وجود دارد ادامه این متن را مطالعه کنید.

عوارض جراحی بینی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند عوامل ژنتیکی ، سن، نوع جراحی ، روش جراحی و مراقبت‌ های پس از جراحی متفاوت باشند. برخی از عوارض جراحی بینی ممکن است تا چند سال هم باقی بمانند و یا حتی مجددا به وجود آیند ، اما بسیاری از آن ها بعد از درمان و طی کردن دوره نقاهت بهبود می یابند. عوارضی که ممکن است بعد از چند سال هم باقی بمانند عبارتند از :

 1. تغییر شکل بینی: در برخی موارد، شکل بینی پس از جراحی ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند تغییرات در ساختار استخوانی بینی ، تغییرات در بافت نرم و یا عوامل دیگر تغییر کند.
 2. عفونت: در برخی موارد ، عفونت ممکن است پس از عمل دماغ رخ دهد و در صورت عدم درمان ، ممکن است به مشکلات بیشتری منجر شود.
 3. خونریزی : خونریزی ممکن است پس از جراحی دماغ رخ دهد. بهتر است در این موارد مشکل خود را به پزشک تان گزارش دهید تا علت خونریزی را بررسی کند.
پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی طبیعی زنانه دکتر مجید راستی

به هر حال، با رعایت مراقبت‌های پس از جراحی و مراجعه به پزشک در صورت بروز هرگونه علائم ناخوشایند، می ‌توانید از بروز عوارض جراحی بینی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *