مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی در فصل سرما و زمستان

مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی در فصل سرما و زمستان

مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی در فصل سرما

مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی در فصل سرما و زمستان | افرادی که تصمیم دارند عمل جراحی بینی در فصل سرما انجام دهند، بايد از اين مسئله آگاه باشند که دستیابی به نتیجه رضایت بخش و مطلوب از عمل زیبایی بینی ، مستلزم رعایت مراقبت های خاصی می باشد.


همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان |  جراحی زیبایی بینی اصفهان | جراحی بینی و سرما خوردگی

مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی در سرما

  • استفاده از دستگاه بخور

برای حفظ نتیجه رینوپلاستی و جلوگیری از خشکی بینی ( ناشی از عدم وجود رطوبت کافی در هوا ) ، توصیه می شود؛ افراد در روزهای ابتدایی جراحی زیبایی بینی که در منزل استراحت می کنند با استفاده از دستگاه های بخور و باز گذاشتن گهگاه پنجره ها؛ مانع خشکی هوا و متعاقبا خشکی بینی شوند.

  • استفاده از کرم های مرطوب کننده و سرم های شستشو بعد از جراحی

با مرطوب کردن مخاط داخلی بینی با استفاده از سرم ها و کرم های تجویز شده توسط پزشک معالج ، می توان مانع خشکی داخل بینی شد. نحوه استفاده از این کرم ها و سرم ها ، توسط بهترین جراح بینی اصفهان به شما توضیح داده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
زوایای مختلف پس از جراحی بینی در آقایان

از دیگر مواردی که به حل این مشکل کمک می کند، نوشيدن آب و مايعات به میزان فراوان می باشد. پرهیز از كشيدن سيگار و دخانیات که خشكي بيني را تشدید کرده و روند بهبود زخم ها را مختل می کنند، نیز از دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی در فصول سرد می باشد.

  • بخور دادن بعد از عمل بینی

بخور صورت از جمله راه های پاکسازی پوست در منزل می باشد، انجام بخور باعث پاکسازی عمیق پوست شده و پوشت شما را از شر مشکلاتی همچون چربی پوست که بعد از عمل زیبایی بینی معمولا گریبانگیر زیباجویان می شود، خلاص می نماید.

پیشنهاد مطالعه
شایع ترین جراحی پلاستیک و زیبایی

از فواید بخور بعد از عمل بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. بخور گرم باعث باز شدن منافذ می شود چنانچه پس از عمل رینوپلاستی شما از آکنه رنج می برید و پوست چربی دارید بهترین روش بخور کردن صورت می باشد.
  2. از دیگر فواید بخور بعد از جراحی بینی در فصل سرما می توان به تقویت گردش خون در صورت اشاره کرد چرا که واکنش گرمایی باعث می شود رگ های خونی در پوست گشاد شود و خون بیشتری به پوست برسد و مواد مغذی و اکسیژن را به بافت منتقل می کند.
  3. بخور دادن صورت باعث عرق کردن می شود و این فرآیند سموم را آزاد می نماید.
  4. بخار خاصیت آرام بخشی بر روی سیستم عصبی دارد و باعث آرامش در فرد می شود.

جراح بینی اصفهان |  جراحی زیبایی بینی اصفهان | مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی در فصل سرما و زمستان .

مزایای جراحی بینی در فصل سرما چیست ؟

قاعدتا افرادی که دچار آلرژی و حساسیت های فصلی هستند، در صورت انجام این عمل جراحی در فصل بهار با افزایش علائم آلرژی مواجه خواهند شد ؛ از این رو بهترین فصل جراحی بینی در فصل سرما است. از جمله نکات مهم مراقبتی که افراد بعد از جراحی باید به آن توجه ویژه داشته باشند، پرهیز از استحمام طی ۱۰ – ۷ روز اولیه پس از عمل ( مادامی که گچ روی بینی قرار دارد ) می باشد.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی طبیعی را با جراح بینی اصفهان تجربه کنید :

از آن جا که میزان تعریق در فصل زمستان نسبت به دیگر فصول سال، به مراتب کمتر است؛ نیاز به استحمام نیز در این فصول کمتر خواهد بود. از این رو ، از این منظر نیز می توان گفت نیاز به استحمام کمتر به خاطر تعریق کمتر؛ از دیگر مزایای جراحی زیبایی بینی در فصل سرما به شمار می رود. در فصل زمستان ، شدت تابش نور خورشید و گرمای حاصل از آن که منجر به افزایش تورم بینی می شود؛ نسبت به تابستان کمتر است، در نتیجه با انجام جراحی بینی در فصل سرما ، میزان تورم ناشی از نور آفتاب ؛ شدیدا کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *