فرم چهره و عمل بینی نچرال

فرم چهره و عمل بینی نچرال

بهترین زمان برای عمل بینی نچرال

عمل بینی نچرال | عمل بینی معمولا برای افراد در سنین پایین توصیه نمی‌شود. در واقع عمل بینی باید زمانی انجام شود که رشد بینی آن‌ها تمام شده باشد. در افراد با سنین پایین اجزای صورت و استخوان‌ها هنوز در حال رشد هستند و این صفحات رشد قطعا نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از طرف دیگر در سنین بالاتر روند بهبود بافت‌های آسیب دیده به کندی صورت می‌گیرد. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی بهترین زمان برای عمل بینی طبیعی است.

همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | مدیریت استرس قبل از عمل بینی

فرم چهره و مدل عمل بینی

در عمل بینی طبیعی جراح باید به فرم چهره زیباجو توجه کند و بینی را متناسب با سایر اجزای صورت تغییر دهد. در واقع مهم ترین نکته در عمل بینی طبیعی رعایت هارمونی بین اجزای صورت است. بینی افراد مختلف با توجه به اندازه سایر اجزای صورت تغییر سایز پیدا می‌کند. برای رعایت تناسب و هارمونی باید یک سری نکات رعایت شوند. از جمله اینکه زوایای بین بینی و لب، بینی و چانه و بینی و پیشانی باید در اندازه استاندارد خود قرار بگیرند. البته باید بدانید که این امر مستلزم انتخاب یک جراح متخصص و کاربلد است.

پیشنهاد مطالعه
تشدید آلرژی با جراحی بینی واقعیت دارد ؟

سلیقه فردی در عمل بینی طبیعی

مهم ترین عامل برای انتخاب سبک عمل بینی طبیعی سلیقه افراد است. اما گاهی ممکن است خود فرد نتواند تشخیص دهد که این سبک جراحی با فرم صورتش تناسب دارد یا خیر. در این موارد توصیه می‌شود از یک مشاور متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید. به طور معمول افرادی که توقع تغییر زیادی ندارند و نمی‌خواهند بینی‌شان بعد از عمل فرم غیر طبیعی داشته باشد و یا بیش از اندازه کوچک شود و یا قوس شدید پیدا کند، تصمیم به جراحی طبیعی بینی می‌گیرند.

انواع مدل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی با توجه به مدل بینی افراد قبل از عمل ممکن است تفاوت‌هایی با هم داشته باشند که در ادامه به طور جداگانه سبک جراحی طبیعی را برای انواع بینی گوشتی و استخوانی بررسی می‌کنیم :

  • عمل بینی گوشتی طبیعی

دماغ‌های گوشتی عموما بزرگ بوده و پوست ضخیمی دارند که زیر آن لایه کلفتی از بافت چربی قرار گرفته است. از طرف دیگر بینی‌های گوشتی بافت غضروفی و استخوانی کاملا ضعیفی دارند و همه این موارد دست به دست هم می‌دهند تا جراحی بینی گوشتی کمی سخت باشد. بنابراین دامنه ایجاد تغییرات در بینی‌های گوشنی چندان زیاد نیست و یکی از بهترین سبک‌های جراحی برای این مدل بینی‌ها عمل بینی نچرال یا طبیعی است.

  • عمل بینی استخوانی طبیعی

بینی‌های استخوانی به دلیل برخورداری از بافت‌های استخوانی و غضروفی محکم و قرار گرفتن پوست نازک روی این بافت‌ها امکان ایجاد تغییرات گسترده را به جراح می‌دهند. بنابراین می‌توان گفت بینی‌های استخوانی یکی از گزینه‌های مناسب برای هر سبک جراحی از جمله عمل بینی نچرال هستند. بینی‌های استخوانی در نهایت بهترین نتیجه از هر سبک جراحی را به دنبال خواهند داشت.

  • عمل بینی طبیعی زنانه

شاید فکر کنید جنسیت تاثیری در نتیجه عمل بینی نخواهد داشت، اما درواقع این مسئله یکی از عوامل تاثیرگذار در نوع و سبک جراحی بینی است. به این ترتیب رعایت یک سری ویژگی‌های مرتبط با جنسیت در طول فرایند جراحی ضروری است. برخی ممکن است تصور کنند که بینی زنانه حتما باید بعد از عمل کوچک و سربالا باشد، اما این درحالی است که با توجه به ویژگی‌های صورت شما ممکن است عمل بینی طبیعی برای شما بهترین گزینه باشد. درواقع می‌توان گفت عمل بینی طبیعی زنانه حساسیت بالایی دارد. به همین دلیل انتخاب یک جراح باتجربه و ماهر تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه عمل خواهد گذاشت.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی مدل عروسکی برای چه کسانی مناسب است ؟

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | اهداف جراحی رینوپلاستی مردانه

  • عمل بینی طبیعی مردانه

زیبایی بینی دارای معیارهای ثابتی نیست، اما می‌توان گفت بینی‌های مردانه معمولا به سبک طبیعی عمل می‌شوند. درواقع از آنجایی که عمل بینی متناسب با سایر ویژگی‌های صورت انجام می‌شود بیشتر آقایان برای حفظ تناسب و همچنین حفظ حالت مردانه صورت جراحی بینی نچرال صورت می‌گیرد.

با توضیحات ارائه شده احتمالا می‌توانید تا حدودی فرم و نوع بینی خود را تشخیص دهید و فرم بینی بعد از عملتان را انتخاب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *