نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی

نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی

نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی

این مقاله برگرفته از رساله های توضیح المسائل مراجع عظام تقلید و نیز مکاتبه‌ی اینترنتی با دفاتر ایشان می باشد و هدف از آن آشنایی بیماران با نحوه‌ی انجام اعمال عبادی و نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی است. چرا که یکی از مهم‌ترین مسائلی که بیماران در این مدت با آن مواجه هستند چگونگی انجام اعمال عبادی است. حداکثر مدت زمانی که شما با این مسئله روبرو هستید دو ماه می باشد که بنا به شرایط بیمار به دو بازه‌ی زمانی ذیل تقسیم می شود :


دکتر مجید راستی | جراح بینی اصفهان | نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی


 روز جراحی تا پایان هفته اول : (وجود پانسمان روی صورت)

نحوه خواندن نماز : شما اجازه ندارید سر خود را کاملا برای رکوع و سجده خم کنید اما می توانید بایستید پس ابتدا ایستاده، برای انجام رکوع به هر مقداری که می توانید بدون پایین آوردن سر، بدن را به سمت جلو خم کنید و برای سجده بنشینید، سپس مهر را بلند کنید. حال اگر می توانید سر را به سمت مهر آورده و پیشانی را روی مهر بگذارید و اگر نمی توانید مهر را به سمت سر آورده و روی پیشانی بگذارید. ولی باید کف دست ها و زانو‌ها و انگشتان پا را مانند سجده معمولی روی زمین قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه
پوست نازک در جراحی بینی

نحوه خواندن نماز بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

 هفته دوم تا پایان ماه دوم : (وجود چسب روی صورت)

نحوه خواندن نماز : همانطور که ذکر شد شما در کل مدت دو ماه و تا زمانی که از چسب استفاده می کنید باید برای هر نوبت نماز ابتدا وضوی جبیره گرفته و سپس احتیاطا تیمم بدل از وضو انجام دهید . حال اگر قادر هستید سر را خم کنید و نماز را طبق روالِ معمول بخوانید. اما تا زمانی که نمی توانید سر را خم کنید برای خواندن نماز بایستید. برای انجام رکوع در حد توان خم شوید. برای سجده بنشینید و پیشانی را روی مهر که قبلا بر سطح بلندی قرار داده اید بگذارید ولی باید کف دست ها و زانو ها و انگشتان پا را مانند سجده معمولی روی زمین قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه
عوارض جراحی بینی با گرافت

جهت  دسترسی به  اینستاگرام دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


شایان ذکر است که این مسائل مطابق با فتوای اکثر مراجع عظام تقلید می باشند. شما می‌‌بایست برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به رساله‌ی توضیح المسائل مرجع تقلید خود رجوع کنید. مراجع عظام، بر بیشتر مسائل ذکر شده اتفاق نظر دارند و فقط در این موارد اختلافاتی میان آراء ایشان دیده می‌شود :
• مشخص بودن نیت تیمم .
• لزوم انجام تیمم پس از وضوی جبیره .
• تفاوت بین تیمم بدل از وضو و تیمم بدل از غسل .
• قضا کردن نمازهایی که در این مدت به جا آورده شده است.

پیشنهاد مطالعه
پوست بینی بعد از جراحی بینی

 


مطالب پیشنهادی : 

عمل جراحی بینی فانتزی

سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

تاثیر نوشیدن الکل بر جراحی بینی

عمل بینی فانتزی و مراقبت های قبل و بعد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 5 =