جراحی بینی در دوران پریود امکان پذیر است ؟

جراحی بینی در دوران پریود امکان پذیر است ؟

آیا در دوران پریود می توان عمل بینی انجام داد ؟

دوران پریود | اطلاع از شرایط انجام جراحی های زیبایی، نظیر عمل بینی، به دلیل تاثیری که در زیبایی چهره افراد می تواند داشته باشد، . از جذابیت زیادی برای متقاضیان مختلف برخوردار است. این جراحی عموما با هدف اصلاح غضروف بینی انجام گرفته . و بسته به میزان تغییرات انجام گرفته بر روی بینی از روش های متفاوتی توسط جراح استفاده می شود.

یکی از مواردی که همواره پزشکان برای کسب نتیجه مناسب به مراجعان مختلف توصیه می کنند . توجه به بایدها و نبایدهای جراحی است. این نکته شامل مباحث زیادی شده و عموما به شرایط جسمی و سلامتی فرد پیش از عمل برمی گرد.

به عنوان مثال انجام جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) در دوران عادت ماهانه و مشکلات احتمالی یکی از موضوعاتی است . که باید دقت زیادی به آن شود. در این مقاله قصد داریم . تا شما را با تاثیرات و عوارض انجام جراحی زیبایی بینی در دوره قاعدگی آشنا کنیم. لطفا با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | جراحی بینی در دوران پریود امکان پذیر است ؟

جراحی بینی در دوران پریود

عموما به دلیل آنچه خونریزی در دوران پریود نامیده می شود . این تصور در برخی از افراد شکل می گیرد که در صورت جراحی در این دوره خون زیادی از دست داده . و ممکن است دچار عوارض بلند مدتی شوند. برای پاسخ به این ابهامات باید اشاره کنیم . در حالت کلی عادت ماهیانه قبل از عمل زیبایی بینی اختلالی برای انجام جراحی به وجود نمی‌آورد.

پیشنهاد مطالعه
 عمل زیبایی بینی عروسکی

در معدود مواردی که بیماران دوران قاعدگی بسیار دردناک داشته . و یا دچار خونریزی های نسبتا شدید باشند، جراحی زیبایی بینی ممکن است . بر روی شرایط روحی آن ها تاثیر گذاشته و روند بهبودی بیمار را کمی سخت کند. لذا همیشه یکی از توصیه های پزشکان و متخصصان زیبایی ارزیابی شرایط فرد در دوره قاعدگی است.

به صورتی که اگر احساس می کنید دوران قاعدگی سخت و دردناکی دارید . جراحی زیبایی بینی خود را به زمانی دیگر موکول کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید اینکه در دوران پریود رحم خونریزی می کنید به این مفهوم نیست . که در این زمان انعقاد خون شما مشکل پیدا کرده و پزشک برای جراحی شما دچار مشکل خواهد شد.

انجام جراحی بینی در طول دوران قاعدگی به چه کسانی توصیه نمی شود؟

همانطور که اشاره کردیم جراحی بینی در دوران پریود بی خطر بوده و انجام آن مشکلی ندارد. با این وجود در برخی مواقع برای در نظر گرفتن احتیاط، توصیه می شود برخی افراد جراحی خود را به زمان دیگری موکول کنند. نمونه از این شرایط شامل موقع زیر است :

 1. افرادی که در ناحیه کمر و زیر شکم خود دردهای شدیدی احساس می کنند. درد و ناراحتی دوره قاعدگی در مواردی که به شکلی غیرقابل تحمل تبدیل شود، موجب ایجاد آسیب های روانی و استرس در بیمار شده و توصیه می شود . در این بازه زمانی از انجام جراحی زیبایی اجتناب شود.
 2. افرادی که خونریزی غیرمعمول و شدیدی را تجربه می کنند. این افراد به دلیل برخورداری از شرایط نامساعد روحی و جسمی بهتر جراحی بینی خود را به زمانی دیگری موکول کنند. چرا که در حین جراحی زیبایی ممکن است دچار مشکل شوند.
پیشنهاد مطالعه
آخرین جراحی بینی سال 1400

نحوه کنترل خونریزی در روز جراحی

طبق آمار خونریزی بعد از جراحی بینی، در زنانی که در حوالی تخمک گذاری هستند . بیش از زنانی که در دوران قاعدگی هستند، به چشم می خورد. البته این نکته تاثیر منفی در نتایج عمل جراحی نداشته . و بیشتر مربوط به عوارض کوتاه مدت جراحی بینی است.

توصیه می شود برای کنترل عوارض احتمالی، زمان بندی جراحی خود را به نحوی انجام دهید . که دچار استرس پریود نشده و جراحی خود را با سلامت پشت سر بگذارید.

عوارض انجام جراحی بینی در دروان قاعدگی

انجام جراحی بینی در دوران قاعدگی ممکن است به عوارض زیر منجر شود :

 • خونریزی: در دوران قاعدگی، خونریزی بینی ممکن است شدیدتر و طولانی‌تر باشد. این مسئله ممکن است باعث افزایش خطر عفونت و تشکیل لخته خون در ناحیه جراحی شود.
 • تغییرات هورمونی: در دوران قاعدگی، سطح هورمون‌های بدن تغییر می‌کند که ممکن است باعث تأثیر بر روابط آب و الکترولیت، التهاب و بهبود زخم‌ها شود.
 • افزایش خطر عفونت: در دوران قاعدگی، سطح استروژن کاهش چشمگیری می‌کند که باعث کاهش اثرات ضد عفونت بدن می‌شود. این مسئله ممکن است باعث افزایش خطر عفونت پس از جراحی شود.
 • تأخیر در بهبود: به دلیل تغییرات هورمونی و عوارض دوران قاعدگی، ممکن است زمان بهبود پس از جراحی بینی در این دوره طولانی‌تر باشد.
 • عوارض عمومی: در دوران قاعدگی، ممکن است شما احساس خستگی، نفخ، تهوع و تهوع داشته باشید که ممکن است بر روند بهبود پس از جراحی تأثیر بگذارد.
  قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی در دوران قاعدگی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.
پیشنهاد مطالعه
عمل جراحی بینی چگونه باعث تغییر صدا می‌ شود؟

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | سبک عمل بینی نیمه فانتزی چگونه است؟

مصرف چه داورهایی قبل از جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود؟

چنانچه متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستید، بهتر است با این موضوع آشنایی داشته باشید که یکی از اصلی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی، اطلاع از دسته بندی داروهای مضر برای شماست. دارو هایی که نباید قبل از انجام مصرف نمود به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از :

 1. داورهای تجویزی : مصرف داروهایی که پزشک تجویز نموده است و موجب رقیق شدن خون و اختلال در انعقاد آن می گردند.
 2. دارو های بدون نیاز به تجویز : همچنین دارو های بدون نیاز به تجویز مانند دارو هایی که مرتبط با سرماخوردگی هستند و هیچ عارضه ای برای بدن ایجاد نمی کند، اما می توانند تا چندین هفته بر روی بدن تاثیر داشته باشند.
 3. دارو های گیاهی: دارو های گیاهی نیز عبارتند از روغن ماهی، ویتامین E، عصاره سیر، سرخارگل (Echinacea angustifolia) و زنجبیل

این داروها در بلند مدت ممکن است عوارض جدی و جبران ناپذیری را برای افراد به وجود بیاورد.

تاثیر داروی بیهوشی در جراحی بینی بر قاعدگی

داروهای بیهوشی بر قاعدگی (پریود) تأثیر نمی‎گذارند، اما استرس جراحی و دوران بهبودی می‎تواند زمان وقوع دوره بعدی پریود را با تاخیر مواجه کند. البته پزشکان معتقدند این مسئله در مورد همه بانوان صدق نمی‎کند و بانوان جوان‎تر کمتر با این مشکل مواجه می‎شوند. با این حال بهتر است به چرا و چگونگی تاثیر داروی بیهوشی بر قاعدگی بیشتر توجه کرد. شما می توانید با پزشک خود در مورد این تاثیرات صحبت کنید و نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *