گام به گام جراحی زیبایی بینی موفق

گام به گام جراحی زیبایی بینی موفق

گام به گام جراحی زیبایی بینی موفق

معمولا برای انجام جراحی بینی موفق ، مراحلی انجام می‌شود که پیگیری مطلوب آن، ما را به بهترین نتیجه از جراحی نزدیک می‌کند. در ادامه به بررسی این گام‌های مهم که توسط دکتر جیکوب صدق، متخصص جراحی پلاستیک در آمریکا نیز تاکید شده است، می‌پردازیم :

۱-انتخاب پزشک برای جراحی بینی

معمولا یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر فرد بعد از تصمیم به انجام جراحی بینی موفق می‌گیرد، انتخاب بهترین متخصص جراح بینی است. افراد برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی، باید یک پزشک باتجربه و متخصص را انتخاب کنند. چنین انتخابی بسیار مشکل است. پس بهترین کار، شروع تحقیقات و پرس و جو از اطرافیان است.

سعی کنید تحقیقات را در فضای مجازی نیز ادامه دهید و اطلاعات واقعی‌تری از جراحان کسب کنید. چک کردن تخصص پزشک و شماره نظام پزشکی اهمیت زیادی در این تحقیقات دارد. سعی کنید با ارزیابی نتیجه تحقیقات پزشک منتخب‌تان را تعیین کنید. پیش از تصمیم نهایی، حتما عکس‌های قبل و بعد جراحی بینی پزشک را بررسی کنید.

جراح بینی اصفهان | جراحی بینی موفق

۲-جلسه مشاوره جراحی بینی

جلسه مشاوره جراحی بینی اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین ملاقات شما با پزشکتان است. در این جلسه می‌توانید تمامی سوالاتی که در زمینه جراحی بینی دارید از پزشک سوال کنید. در این جلسه معمولا باید نیازهای روحی و مشکلات جسمی که از بابت بینی دارید بیان کنید.

پیشنهاد مطالعه
پیشگیری از بازگشت سرطان پوست

اگر در این زمینه به خوبی عمل کنید، می‌توانید پزشکتان را از علاقه‌مندی‌هایتان مطلع کنید و شانس رسیدن به بینی دل‌خواهتان را داشته باشید. در این جلسه می‌توانید جراحی‌های بینی که توسط پزشک انجام شده است را بررسی کنید و سوالاتتان را در خصوص جراحی بینی و عوارض آن بپرسید

۳-بیهوشی و جراحی بینی

معمولا بعد از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان، به اتاق جراحی هدایت می‌شوید. در اتاق جراحی با حضور متخصص بی‌هوشی، مراحل لازم برای بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. در نهایت با تزریق وریدی داروی بی‌هوشی، این مرحله انجام می‌شود و پزشک جراحی را آغاز می‌کند.

حتما در نظر داشته باشید که سوابق دارویی و حساسیت‌های‌تان را با پزشک درمیان بگذارید تا داروی مناسبی برای‌تان انتخاب شود. بعد از بی‌هوشی پزشک متخصص، براساس نوع عمل جراحی بینی، کار را آغاز می‌کند. در این زمان، تغییرات موردنیاز در غضروف بینی، استخوان بینی، بافت پوست بینی و پره‌ها انجام می‌شود و اگر مشکلی مثل پولیپ وجود داشته باشد نیز، درمان می‌گردد و سپس محل برش بخیه زده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
تاثیر کورتون بعد عمل بینی

۴-گچ و آتل بینی از جراحی بینی

پزشک متخصص جراحی پلاستیک ، بعد از پایان جراحی و اتمام بخیه‌ها، با استفاده از گچ مخصوص یا آتل بینی، روی بینی را محدود می‌کنند و پانسمان مخصوص بینی انجام می‌شود. با استفاده از آتل سه بعدی که اخیرا با تکنولوژی پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود، میزان تورم بین کنترل می‌شود تا بعد از یک هفته، آتل برداشته شود یا گچ باز شود. این اقدام برای کنترل تورم و کبودی بسیار موثر است.

جراح بینی اصفهان | جراحی بینی موفق.

۵-دوران نقاهت جراحی بینی

بعد از اتمام عمل جراحی بینی موفق ، دوره نقاهت عمل بینی آغاز می‌شود. در این دوران، باید به تمامی مراقبت‌های بعد از عمل آگاه باشید تا بهترین مراقبت را داشته باشید. هرچه این مراقبت با دقت بیشتری انجام شود، نتیجه جراحی مطلوب‌تر خواهد بود. بعد از یک هفته از تاریخ عمل، معمولا آتل و گچ باز می‌شود و چسب بینی جای آن را می‌گیرد. بعد از این گام، معمولا باید مراقبت‌ها را پیگیری کنید تا تورم آن کاهش یابد و شکل و فرم نهایی بینی مشخص شود.

اطلاع از مدت زمان دوران نقاهت برای افراد شاغل و دارای مسئولیت، آیتم کلیدی در جراحی بینی محسوب می‌شود. معمولا بخش زیادی از برنامه‌ریزی‌ها برای انجام جراحی بینی، باتوجه به همین دوران نقاهت انجام می‌شود. باید مطلع باشید که این دوران نقاهت برای هر فرد حدود دو هفته زمان می‌برد.

پیشنهاد مطالعه
کجی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

اما در بعضی افراد کم‌تر و در بعضی بیشتر خواهد بود. افزایش زمان دوران نقاهت کاملا به‌دلیل تفاوت در نوع بینی، بافت پوست بینی، میزان جراحات وارد شده در طی جراحی به بافت‌های مجاور و همچنین تفاوت‌ در سبک زندگی افراد است. در دو هفته ابتدایی بعد از عمل بینی کبودی زیر چشم و اطراف بینی به مرور بهبود پیدا می‌کند و شما می‌توانید با گذشت زمان و توجه به مراقبت‌های بعد از عمل، از شدت تورم و کبودی بکاهید.

 

مطالب پیشنهادی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *