عمل جراحی بینی چگونه باعث تغییر صدا می‌ شود؟

عمل جراحی بینی چگونه باعث تغییر صدا می‌ شود؟

 تغییر صدا بعد از عمل بینی

تغییر صدا | اگر اخیرا عمل جراحی بینی انجام داده‌اید، امکان دارد علاوه بر ظاهر خود، درباره تغییرات صدا متوجه شده باشید. هر چند عمل جراحی بینی توانایی این را دارد . که فرم و ظاهر بینی را بهبود بخشد و همچنین توانایی تنفس را در خیلی از افراد بیمار نیز آسان تر کند، اما امکان دارد در صدا، موجب تغییرات ظریفی گردد.

برای افرادی که به صورت حرفه ‌ای از صدای خود استفاده می نمایند، امکان دارد پس از انجام عمل جراحی بینی، تغییرات صدا برایشان نگران کننده باشد. ما در این مقاله می خواهیم به تاثیرات عمل جراحی بینی بر روی صدا بپردازیم:

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | سبک عمل بینی نیمه فانتزی چگونه است؟

همراه ما باشید با مطالب جذاب و خواندنی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان و فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان  :

آیا بعد از عمل بینی صدای شما تغییر می ‌کند؟

لزوما این وضعیت چیز چندان بدی نمی باشد. بعضی از افراد برای ایجاد تنفس راحت تر، به منظور باز کردن راه‌ های بینی عمل جراحی بینی انجام می ‌دهند. این عمل توانایی این را دارد . که بر صدای آواز خواندن آن ها تأثیر مثبتی داشته باشد . و اوقات صدای تو دماغی آن ها را گاها بهبود می‌ بخشد.

پیشنهاد مطالعه
جراحی زیبایی بینی اصفهان با دکتر مجید راستی

به صورت کلی، خطرات عمل جراحی بینی که موجب تغییر صدای شما به صورت منفی می ‌شود بسیار کم هستند . ولی هر مورد منحصر به فرد می باشد و اگر برای شما تغییر صدا نگران کننده باشد . لازم است در مورد آن با جراح خود صحبت کنید.

مطالعه اخیر بعد از عمل جراحی بینی، در مورد تغییرات صدا از از افراد بیمار در خصوص مشکلات یا تغییرات صدای آن ها سوال کرده است. حدودا یک چهارم از این افراد بیمار، به صورت حرفه ‌ای از صدای خود استفاده می ‌کردند. در حالي که بعضی از افراد بیمار تغييراتی را در صدای خود دیدند . بیشتر آن ها در عمل جراحی متوجه تغييری نشده‌ اند.

و هم صدای آن ها پیش و پس از جراحی ضبط گردید و از آن ها درخواست شد . به صدای ضبط شده گوش نمایند تا مشخص کنند آیا تغییر واقعی ایجاد شده است یا خیر. آن ها نمی‌دانستند که به کدام صدای ضبط شده گوش می دهند. ولی اکثریت بیماران بخاطر تغییرات جزئی به علت تنگ شدن راه بینی، افزایش اندک در گرفتگی صدا را بیان می ‌کردند.

پیشنهاد مطالعه
عوارض کوتاه مدت و دراز مدت جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی بینی چگونه باعث تغییر صدا می‌ شود؟

هنگامی که عمل جراحی بینی انجام می ‌شود . با این که خارج بینی تحت درمان باشد درون آن نیز تحت تاثیر قرار می‌ گیرد. برای بیشتر افراد بیمار، عمل جراحی بینی شامل تنگ کردن راه‌های بینی می گردد . در صورتی که برای بعضی از افراد بیمار امکان دارد . رفع کردن انحراف بینی و تبدیل راه ‌های دو طرف بینی به صورت مساوی نیز دربر گیرد. به دلیل افزایش مقاومت به جریان هوا، این تغییرات موجب افزایش جذب صدا می گردد. دامنه صدا علاوه بر این کاهش می ‌یابد.

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی اصفهان | درصد موفقیت عمل زیبایی بینی استخوانی

با وجود این تغییرات، بیشتر افراد بیمار، حتی اگر پس از انجام عمل جراحی بینی متوجه تغییرات صدا گردند . بر زندگی حرفه ‌ای خود هیچ گونه تاثیری تجربه نخواهند کرد. معمولا عمل جراحی بینی توسط بیهوشی عمومی انجام می ‌گردد . که شامل لوله‌ گذاری می ‌باشد. یک لوله تنفسی در طول لوله‌گذاری، از طریق بینی وارد می‌شود . و از آکورد های صوتی عبور می کند. این امر موجب آسیب رسیدن به آکورد های صوتی می ‌شود.

پیشنهاد مطالعه
بهترین منبع شما جراح بینی شماست

مطمئن بودن از تجربه و دانش متخصص و جراحتان، منظور از این است . که توانایی این را دارید که لوله ‌گذاری بی‌ خطر و صافی را انتظار داشته باشید. اگر برای شما این مسئله نگرانی بزرگی محسوب می شود . قادر هستید در خصوص روش ‌های مختلف مانند بیهوشی با آرام‌ بخش صحبت نمایید . که از روش لوله ‌گذاری جلوگیری کنید.

در مدت زمان مشاوره، لازم است که نگرانی‌های مربوط به اثر عمل جراحی بینی بر روی صدای خود را بیان کنید. جراح توانایی این را دارد که خطرات احتمالی را شرح دهد . و هرگونه نگرانی را امیدوارانه از بین ببرد. پیش از انجام عمل جراحی بینی، باید توجه داشته باشید . که درباره همه اثرات و جنبه‌ های احتمالی این عمل کاملا آگاهی داشته باشید.

لازم به ذکر است که عمل جراحی بینی بر تن صدا، تا حد زیادی تاثیر نمی‌ گذارد. تنگ شدن مجرای هوایی در بینی، بیشترین تغییرات صدا مربوط به علت عمل جراحی بینی می ‌باشد.

چه چیزی در عمل جراحی بینی، بیشتری تغییرات را در تن صدا دارد؟

تنگ شدن مجرای هوایی در بینی، بیشترین تغییرات صدا مربوط به علت عمل جراحی بینی می ‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *