تاثیر نور خورشید بر بینی جراحی شده

تاثیر نور خورشید بر بینی جراحی شده

تاثیر نور خورشید بر بینی جراحی شده

تاثیر نور خورشید بر بینی جراحی شده بسیار می تواند برای بیمار اثر منفی داشته باشد بعد از رینوپلاستی پوست بینی نسبت به اثرات اشعه ماورای بنفش خورشید حساس تر میشود و نور خورشید می تواند بعد از عمل زیبایی بینی باعث تغییر رنگ و تیرگی ( Hyperpigmentation ) پوست و به ویژه محل بخیه ها و حتی ایجاد اسکار شود. از آنجایی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی پوست بینی شما کمی بی حس باشد، اگر به مدت طولانی زیر آفتاب باشید راحت تر دچار آفتاب سوختگی می شوید و حتی می تواند باعث افزایش ورم بینی گردد. بنابراین لازم است به توصیه جراح بینی اصفهان در ٢ هفته ابتدایی پس از عمل بینی از قرارگرفتن در معرض آفتاب پرهیز نمایید.

پیشنهاد مطالعه
عوارض احتمالی جراحی انحراف بینی

همچنین طی ٣ تا ۶ ماه اول بعد از جراحی زیبایی بینی از کرم ضد آفتاب و کلاه نقاب دار استفاده کنید تا از اشعه ماورای بنفش خورشید بر روی پوست بینی و جای بخیه ها محافظت کنید.

تاثیر نور خورشید بر بینی جراحی شده | جراح بینی اصفهان

|برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی اینجا کلیک کنید|

مراقبت های لازم بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی برای رسیدن به نتیجه مطلوب از رینوپلاستی بسیار حائز اهمیت می باشد. حتما باید به استراحت کردن پس از عمل بینی بسیار توجه داشته باشید. و حدود ۲ هفته سعی کنیددر منزل به استراحت بپردازید. و دی این مدت تا می توانید مواد غذایی مقوی اعم از آب آناناس،آب کرفس و آب هویج جهت بهبود ورم بینی میل کنید.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی در افراد مسن

و برای خوردن غذا از جویدن بپرهیزید و غذا های میکس شده مصرف نمایید. همچنین در این مدت از شستشوی بینی با سرم شستشو غافل نشوید. زیرا بسیار این کار برای جلوگیری از خشک شدن مجاری تنفسی و چسبنده شدن آن مفید می‌باشد.

 


مطالب پیشنهادی : 

تاثیر جراحی بینی روی گونه

مصرف قرص اناهیل برای ورم بینی (قرص آناناس)

ماندن نخ بخیه در بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *