بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی

بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی

بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی

بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی یکی از خطرناکترین کارهایی می باشد که بعد از جراحی بینی احتمال وارد کردن صدماتی به بینی جراحی شده را دارد. بلند کردن اجسام سنگین بعد از عمل بینی باعث افتادگی نوک بینی می شود. اما این سوال وجود دارد تا چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی نباید اجسام سنگین را بلند کرد؟


دکتر مجید راستی – جراح بینی اصفهان – بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی


بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی بلند کردن اجسامی که وزن آن باعث میشود در بینی خود احساس فشار و درد احساس کنید. اگر با تکرار انجام شود احتمال افتادگی نوک بینی را در پی دارد. البته با پیشرفت تکنیک های جراحی بینی. برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی، از نگه دارنده غضروف در زیر غضروف نوک بینی استفاده می شود. تا نوک بینی را در مقابل افتادگی تقویت نماید. اما باز توصیه می شود تا از بلند کردن اجسام سنگین بعد از عمل زیبایی بینی پرهیز شود. زیرا علاوه بر احتمال افتادگی نوک بینی، احتمال پاره شدن بخیه های بینی وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی و سرما خوردگی

بلند کردن اجسام سنگین بعداز جراحی بینی | جراح بینی اصفهان
تا چه مدت بعد از جراحی بینی اجسام سنگین بلند نشود؟

همانطور که گفته شد اجسامی که بلند کردن وزن آنها باعث ایجاد فشار و یا درد در بینی می شود. می تواند به بهبود و نتیجه جراحی زیبایی بینی ضربه وارد کند. پس توصیه می شود تا حداقل تا ۳ ماه پس از جراحی بینی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

مثالی برای اجسام سنگین

اکیدا توصیه می شود تا ورزشکارانی که بدنسازی انجام می‌دهند. تا مدت حداقل ۳ ماه گفته شده پس از عمل بینی از ورزش بدنسازی خودداری کنند. همچنین مادرانی که نوزاد شیرخوار دارند نیز تا ۳ ماه پس از جراحی بینی باید به نوزاد خود شیر دوشیده شده بدهند. زیرا وزن نوزاد نیز می تواند به بینی جراحی شده فشار وارد کند.

پیشنهاد مطالعه
علائم پرکار و کم کار بودن تیروئید برای عمل بینی

در آخر توصیه می شود تا در کنار رعایت موارد گفته شده در ارتباط با عدم بلند کردن بار سنگین بعد از عمل بینی. از فعالیت هایی که باعث افزایش گردش خون می شود تا ۲ هفته پس از جراحی زیبایی بینی نیز خودداری کنید. زیرا افزایش گردش خون احتمال فشار بر بخیه های بینی و پارگی آنها را نیز در پی دارد.

 


دکتر مجید راستی

جراح بینی اصفهان

برای دنبال کردن جدیدترین مطالب آموزشی و اخبار مطب در پیج اینستاگرام دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی : 

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی را یاد بگیرید !

مصرف ویتامین c بعداز جراحی بینی

جراحی بینی مردان

روزه گرفتن و جراحی بینی

کاهش وزن پس از عمل بینی

جراحی بینی و سرما خوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =