بارداری چه تاثیری بر زیبایی بینی میگذارد ؟

بارداری چه تاثیری بر زیبایی بینی میگذارد ؟

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

انجام جراحی های غیرضروری در زمان بارداری و بلافاصله بعد از آن نیز باید زیر نظر متخصص انجام شود تا صدمه ای به بدن مادر وارد نشود. همچنین تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی نیز کم نیست و در ادامه به بخشی از این موارد خواهیم پرداخت.

تا اتمام دوران نقاهت جراحی بینی خود صبر کنید.

این منطقی است که چند ماه بعد از زایمان جراحی زیبایی بینی انجام شود. به طور مشابه، بارداری فوری بعد از جراحی بینی اصلا توصیه نمی شود. بیشتر جراحان زیبایی بینی ادعا می کنند که بارداری هیچ تاثیری بر جراحی بینی نخواهد داشت و می توانند بلافاصله بعد از جراحی بینی و بعد از آن که دوره نقاهتشان اتمام پیدا کرد، زیر نظر متخصص باردار شوند. برخی از جراحان بینی متعقدند که ار بارداری بعد از۴ الی ۶ ماه از جراحی بینی باشد، تاثیری بر جراحی زیبایی بینی ندارد.

پیشنهاد مطالعه
ملاحظات مهم بعد از جراحی رینوپلاستی

از طرفی، زمان انتظار برای بارداری بعد از جراحی بینی به روند بهبودی شخص شما و داروهایی که مصرف می کنید بستگی دارد. جراح زیبایی بینی، معمولا داروی مسکن تجویزمی کنند، که این دارو ها ممکن است در زمان اقدام به باداری کمی اختلال ایجاد کند. برای داشتن بارداری سالم بعد از جراحی بینی، بهتر است یک هفته بعد از اتمام درمان دارویی نیز صبر کنید.

جراح بینی اصفهان | بارداری چه تاثیری بر زیبایی بینی میگذارد ؟..

فاکتورهای مهم برای تصمیم گیری برای بارداری و انجام جراحی بینی

درست بعد از جراحی بینی، ممکن است بیمار به دلیل مراقبت از بینی و داشتن شرایط خاص امکان داشتن برنامه ای برای بارداری نتواند داشته باشد. بعد از جراحی بینی:

  • بینی شما لمس خواهد شد
  • ممکن است احساس ناخوشایندی کنید (احتمالاً با سردرد)
  • شما مجبور به خوابیدن با بالا بودن سر شوید.
  • از بانداژ روی بینی ناراحتی به وجود خواهد آمد
  • در تنفس شما اختلال ایجاد می کند
  • ممکن است هنگام برداشتن تامپون و بانداژ درد وجود داشته باشد
پیشنهاد مطالعه
جراحی کوچک کردن سوراخ بینی

برای برخی از افراد هفته ها یا ماه ها کبودی و تورم قابل ملاحظه ای در اطراف بینی و چشم ها مشاهده خواهد شد.

کمی تامل کنید :

اگرچه بعد از عمل می توان شیردهی را انجام داد ، اما شما تحت درمان دارویی خواهید بود و داروی مسکن در چند روز اول از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد می شود. گفته می شود ، بزرگ کردن کودک می تواند برای مادرانی که اولین بار است تجربه دارند، کمی دشوار باشد ، بنابراین شاید اضافه کردن استرس جراحی زیبایی بینی عاقلانه نباشد.

از نظر پزشکی ، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که مادران شیرده داروهای خاصی مصرف نکنند که ممکن است راه شیر مادر و نوزاد را بگیرد. داروهای بسیار زیادی وجود دارد که متناسب با این دسته هستند و باید از مصرف آنها اجتناب کرد.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی به صورت طبیعی

می توانید در خصوص تاثیر بارداری و عمل زیبایی بینی قبل و بعد از بارداری از جراح زیبایی ببنی خود ، سوالات خود را به طور کامل بپرسید.

جراح بینی اصفهان | تاثیر جراحی زیبایی بینی بر زیبایی چشم

مطالب پیشنهادی دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *