آشنایی با پروجکشن بینی

آشنایی با پروجکشن بینی

آشنایی با پروجکشن بینی | پروجکشن بینی مربوط به یکی از ایرادات بینی می‌باشد که در جراحی زیبایی بینی مرتفع می‌شود. پروجکشن بینی در واقع به فاصله بینی از صورت گفته می‌شود که کم بودن و یا زیاد بودن آن می‌تواند برای حفظ زیبایی و تناسب بینی مشکل ساز باشد و باید در جراحی زیبایی بینی برای رفع آن اقدام شود.

آشنایی با پروجکشن بینی

فاصله مناسب بینی از صورت

برای آن که بینی زیبا باشد و تناسب لازم را با دیگر اجزای صورت داشته باشد و همچنین در نمای نیم رخ به زیبایی جلوه کند. نیاز است تا فاصله بینی از صورت به میزان لازم باشد که در صورت تناسب نداشتن این موضوع باید در حین عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) ، جراح برای ایجاد فاصله مناسب اقدامات لازم را انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه
گرفتگی بینی

روش رفع ارتفاع نامناسب بینی

بهترین میزان فاصله بینی از صورت باید ۲/۳ کل اندازه بینی یعنی حدود  ۶۷%  اندازه بینی باشد و اگر این مقدار کمتر باشد پروجکشن کم خواهد بود و اگر بیشتر باشد پروجکشن زیاد.

زمانی که فاصله بینی از صورت زیاد باشد در جراحی زیبایی بینی جراح می‌تواند با برداشتن مقداری از غضروف لترال تحتانی به رفع آن اقدام نماید و یا همچنین می‌توان با برداشتن قسمتی از دام یا قله به این منظور رسید. در مواردی هم می‌توان با برداشتن بخشی از غضروف کرورای داخلی در جهت برطرف کردن فاصله زیاد اقدام نمود. که انتخاب هر کدام از این روش ها به شرایط بینی بیمار در عمل زیبایی بینی بستگی دارد.

پیشنهاد مطالعه
تاثیر انتخاب درست جراح بینی اصفهان

زمانی که پروجکشن کم باشد. جراح باید در حین عمل بینی (رینوپلاستی) چیزی به ارتفاع بینی اضافه نماید که برای این منظور از پیوند گرافت در نوک بینی استفاده می‌شود.

البته لازم به ذکر است بیشتر بینی ها دارای فاصله مناسب هستند و نیازی به تغییر آن نیست و البته بینی های گوشتی نیاز است تا با کمی پروجکشن بیشتر عمل بینی انجام شود تا نوک بینی دقیق تر و مناسب تر نمایان شود.

پیشنهادی برای شما:

اگر شما هم مانند سایر دوستانی که به دنبال جراح خوب برای انجام جراحی زیبایی بینی خود هستند گیج و سرگردان شده اید و نمیدانید کدام جراح بینی و پلاستیک را انتخاب کنید، ما به شما پیشنهاد میکنم آقای دکتر مجید راستی اردکانی جراح پلاستیک اصفهان و جراح بینی اصفهان را به عنوان جراح خود برای انجام جراحی های زیبایی بینی خود انتخاب کنید، بدون شک این انتخاب از بهترین انتخاب های شما خواهد بود چرا که دکتر مجید راستی از پزشکان خوب، ماهر، باتجربه  هستند که عمل های جراحی بینی را با دانش بالا و تجربه های زیاد در این زمینه انجام می دهند.


دکتر مجید راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراح بینی اصفهان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری و ثبت نوبت به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *