کاربرد لیزر در عمل بینی

کاربرد لیزر در عمل بینی

کاربرد لیزر در عمل بینی

در تمام جراحی‌های زیبایی افراد به دنبال سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه هستند. این موضوع در مورد جراحی زیبایی بینی نیز صدق می‌کند، به همین دلیل مواجهه با موردی مانند عمل بینی با لیزر باعث کنجکاوی بسیاری از متقاضیان می‌شود. اگر به دنبال این هستید که بفهمید آیا عمل بینی با لیزر امکان‌پذیر است یا فقط جنبه‌ی تبلیغاتی دارد ما در این مقاله همراه با جراح بینی اصفهان موضوع عمل بینی با لیزر را بررسی می‌کنیم و به سؤالات شما پاسخ می‌دهیم.

نتایج حاصل از عمل بینی با لیزر

برای تغییر شکل کلی بینی و برطرف کردن عیوب ظاهری و یا درمان برخی مشکلات مربوط به تنفس لازم است که تغییراتی بر بافت استخوانی و غضروفی بینی اعمال شود. برای این منظور لازم است که جراح از طریق جراحی به روش باز و یا بسته به این بافت‌ها دسترسی داشته باشد. در سال‌های اخیر موضوع عمل بینی با لیزر مطرح شده است و توجه متقاضیان جراحی زیبایی بینی را به خود جلب کرده است. ابتدا انواع روش‌های جراحی بینی را بررسی می‌کنیم.

عمل بینی به دو صورت جراحی باز و بسته انجام می‌شود. در جراحی بسته عمل از طریق سوراخ‌های بینی انجام می‌شود و خارج از بینی برشی وجود ندارد. در جراحی بینی به روش باز، جراح برش‌هایی ایجاد می‌کند و پوست را کاملاً بلند می‌کند تا به ساختار غضروف و استخوان بینی کاملاً احاطه داشته باشد. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند و جراح بر اساس شرایط متقاضی یکی از این دو نوع جراحی را انتخاب می‌کند. درواقع در هر دو نوع عمل بینی، جراح تغییراتی در بافت غضروف و استخوان ایجاد می‌کند و همین تغییرات باعث عوض شدن ظاهر بینی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
نمونه جراحی بینی طبیعی زنانه

کاربرد لیزر در عمل بینی | جراح بینی اصفهان

کاربرد لیزر در زیبایی و عمل بینی

لیزر نوعی نور برانگیخته و با انرژی بالاست که تک‌رنگ است و یک طول‌موج خاص دارد. این ویژگی‌های لیزر باعث شده است که کاربردهای زیادی در زیبایی پوست داشته باشد. هر طول‌موج خاص فقط بر روی یک نوع سلول اثر می‌گذارد و این باعث می‌شود که ضایعات پوستی بدون اینکه به بافت اطرافشان آسیبی وارد شود، درمان شده و از بین بروند.

کاربردهای لیزر در زیبایی شامل:

• برداشتن خال‌ها و ضایعات عروقی
• از بین بردن خال‌های رنگی و تاتو
• کاهش موهای زائد
• جوان‌سازی پوست و کم کردن چروک‌ها و کاهش جای زخم و جوش

دستگاه‌های متعددی وجود دارند که هر کدام در زمینه‌ی خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند و کارایی‌های متفاوتی دارند. در برخی موارد از لیزر برای برش بافت نیز استفاده می‌شود آیا عمل بینی با لیزر یکی از کاربردهایی است که می‌توانیم برای لیزر نام ببریم؟

کاربرد لیزر در عمل بینی

همان‌طور که اشاره کردیم لیزر کاربردهای زیادی در زیبایی دارد، اما لیزر توانایی تغییر در بافت استخوان و غضروف را ندارد. در عمل بینی جراح تغییرات گسترده‌ای بر بافت استخوان و غضروف اعمال می‌کند. با تراش دادن استخوان، جابه‌جایی غضروف‌ها و استحکام بخشیدن به آن‌ها تغیر شکل بینی حاصل می‌شود. در حال حاضر عمل بینی با لیزر تنها جنبه‌ی تبلیغاتی دارد و به‌صورتی نیست که بتوان یک جراحی کامل تنها با استفاده از لیزر انجام داد. از لیزر می‌توان برای بهبود وضعیت پوست بینی استفاده کرد. در مواردی مانند وجود لک‌های پوستی یا کک‌ومک، بیماری‌هایی مانند روزاسه و رینوفیما که ساختار پوست بینی دچار ایراد می‌شود می‌توان از لیزر برای درمان استفاده کرد. درواقع منظور از عمل بینی با لیزر که در تبلیغات استفاده می‌شود همان استفاده از لیزر برای رفع مشکلات پوستی بینی است.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی با قالب کنترلی

افراد مستعد عمل بینی با لیزر

روزاسه یک بیماری پوستی است که با نشانه‌هایی مثل جوش و قرمزی پوست همراه است. برای درمان این بیماری برخی داروها ازجمله آنتی‌بیوتیک‌ها توسط پزشک تجویز می‌شوند. مصرف این داروها می‌تواند علائم روزاسه را کنترل کند اما باعث از بین رفتن کامل آن نمی‌شود. بعد از کنترل بیماری اگر پوست بینی دچار قرمزی همیشگی شده باشد، می‌توان آن را با لیزر کاهش داد. اگر روزاسه درمان نشود به رینوفیما که بیماری پوستی شدیدتری است تبدیل می‌شود. در رینوفیما بافت پوست دچار ورم و قرمزی می‌شود و به دلیل افزایش بافت چربی بینی بزرگ می‌شود. در این مورد نیز به کمک لیزر می‌تواند ضایعات را تا حدی کاهش داد. عمل بینی با لیزر عملی است که تنها بافت پوست بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

هزینه‌ی عمل بینی با لیزر

استفاده از لیزر در زمینه‌ی زیبایی بسیار فراگیر شده است و هر کلینیک و مرکز زیبایی با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه‌ی متفاوتی دریافت می‌کند. به‌صورت کلی چون استفاده از لیزر در موارد زیبایی است هزینه‌ی آن توسط بیمه پرداخت نمی‌شود.

عمل بینی با لیزر یا پلاسما جت

برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند در دستگاه پلاسما جت بینی از لیزر برای ایجاد تغییرات در بینی استفاده می‌شود. اما بهتر است بدانید برخلاف لیزر که یک نور پرانرژی و تک‌رنگ است. پلاسما حالت چهارم ماده است که نوعی گاز یونیزه شده است. پلاسما توسط دستگاه قلم مانندی به سطح پوست تابانده شده و آن را به‌صورت نقاط ریزی می‌سوزاند. این فرایند باعث انقباض پوست شده و در برخی موارد به جمع‌تر شدن بینی و کوچک شدن آن کمک می‌کند. در حال حاضر استفاده از پلاسما جت برای زیبایی فراگیر شده است. اما دقت کنید که برای انجام این کار حتماً یک مجموعه‌ی معتبر را انتخاب کنید تا دچار عوارض پوستی نشوید.

پیشنهاد مطالعه
تا زمانی که گچ بینی شما برداشته نشده است باید از موارد زیر اجتناب کنید

بهترین روش جراحی بینی

همان‌طور که در این مقاله به‌صورت کامل بررسی کردیم. در حال حاضر عمل بینی با لیزر تنها جنبه‌ی تبلیغاتی دارد و امکان‌پذیر نیست. درواقع منظور از عمل بینی با لیزر، استفاده از لیزر برای برطرف کردن مشکلات پوستی بینی است.

اگر می‌خواهید از نتیجه‌ی عمل زیبایی بینی خود اطمینان داشته باشید. در مجموعه‌ی طراح طب این امکان برای متقاضیان فراهم شده است. تا به کمک طراحی بینی، اسکن سه بعدی و سپس قالب‌های کنترلی بدون هیچ‌گونه نگرانی جراحی زیبایی خود را انجام داده. و از نتیجه مطمئن باشند. درواقع به کمک این تکنولوژی بینی شما طبق سلیقه‌ی خودتان طراحی شده و درنهایت با استفاده از قالب‌های کنترلی در روز جراحی تغییرات موردنظر برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه شما روی بینی اعمال می‌شود.

|برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی اینجا کلیک کنید|


بیشتر بخوانید: 

روش‌های عمل جراحی بینی

علل و علائم سوراخ شدن تیغه‌ی بینی

عمل بینی ترمیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *