مدت انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

مدت انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

بررسی مدت انتظار برای جراحی ترمیمی بینی

به طور کلی ، بهتر است در چند ماه اول پس از جراحی بینی ناموفق عمل مجدد انجام نشود ، زیرا بافت ها هنوز ملتهب هستند و احتمال ترمیم مطلوب آنها کمتر است. با این حال ، توصیه می شود حدوداً یک سال برای انجام جراحی ترمیمی بینی صبر کنید که البته بیشتر در مورد بیماران با پوست ضخیم صدق می کند. با فرض اینکه چارچوب بینی محکم ، مناسب و متناسب باشد ، انتظار برای ۱۲-۱۸ ماه در بیماران با پوست ضخیم غالباً مفید است زیرا معمولاً پس از برطرف شدن تورم و التهاب ، نتیجه مطلوب زیبایی آشکار می شود. از سوی دیگر ، بسیاری از ناهنجاری های بعد از جراحی با گذشت زمان بهبود نمی یابند و حتی ممکن است در سال اول پس از عمل بدتر شوند و اصلاح را حتی بیشتر چالش برانگیز کنند.

پیشنهاد مطالعه
آیا قبلا کرونا گرفته ایم ؟

ناهنجاری های واضح بعد از جراحی بینی

مانند انحنای شدید ، فرورفتگی های نامتقارن ، فروپاشی و…، همه مشکلاتی هستند که بعید است پس از فروکش تورم و التهاب به طور کامل برطرف شوند. در بیمارانی که مستعد انقباض اسکار پیشرونده هستند ، این ناهنجاری ها اغلب به طور مداوم در طول زمان بدتر می شوند و درمان قطعی را به طور فزاینده ای دشوارتر یا حتی غیرممکن می کند. بنابراین ، تأخیرهای طولانی مدت درمان ممکن است دربرخی بیماران مضر باشد. با این وجود ، از آنجا که عمل مجدد روی بافت ملتهب بسیار دقیق و بسیار کمتر قابل پیش بینی است ، به اکثر بیماران توصیه می شود که جراحی ترمیمی بینی را حداقل تا زمانی که تورم و التهاب حاد برطرف شود ، به تعویق بیندازند که این میزان بطور قابل توجهی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه
اصلاح پره های بینی در جراحی بینی

مدت انتظار برای جراحی ترمیمی بینی | جراح بینی اصفهان

به طور خلاصه ، شرایط هر بیمار متفاوت است ، و اگرچه انتظار برای بهبود کامل بینی به طور کلی عاقلانه است ، اما به تعویق انداختن جراحی تجدید نظر به مدت ۱۲ ماه همیشه موجه نیست. تصمیم برای جراحی مجدد باید به طور مشترک بین بیمار و جراح پس از بررسی دقیق عوامل خطر و میزان بهبودی بیمار انجام شود. دکتر مجید راستی ، جراح بینی اصفهان در ۴-۶ ماه اول پس از عمل جراحی بینی ، بیماران را از تصمیم شتابزده برای بازنگری سریع دلسرد می کنند ، و در نهایت تأیید می کنند که عمل جراحی غیر ضروری است. معمولاً یک جراح بینی ماهر، آگاه و با تجربه در انجام جراحی ترمیمی بینی می تواند زمان مناسب برای موفقیت آمیز بودن جراحی ترمیمی بینی را تعیین کند.

محدودیت ها در هفته های اول بعد از جراحی بینی

حدود یک هفته پس از عمل می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید ، باید با رعایت نکات زیر در دوران بعد از عمل ، بینی خود را تا زمان بهبودی کامل محافظت کنید:

  • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید
  • زمان دوش گرفتن را گوتاه کنید
  • از ضربه زدن به بینی خودداری کنید
  • از یبوست پیشگیری کنید
  • از بیان حالت های اغراق آمیز صورت خودداری کنید
  • دندان های خود را به آرامی مسواک کنید
  • از کشیدن ملحفه یا پتو روی سر خودداری کنید
  • از ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید.
  • مصرف نمک را محدود کنید
پیشنهاد مطالعه
بی حسی بینی بعداز جراحی
| صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان |

مطالعه بیشتر : 

جراحی نوک بینی دراز

بدنسازی بعد از عمل بینی

اصلاح اختلالات عملکرد بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *