Is excessive nasal arch good in surgery or not?

Is excessive nasal arch good in surgery or not?

In this article from Dr. Majid Rasti's site جراح بینی And Isfahan Plastics to examine the important issue: قوس زیاد بینی در جراحی خوب است یا نه ؟ پرداخته ایم.

I suggest you read this article to the end and at the end, if you have any questions, send them to Mr. Doctor in the comments section at the bottom of the page..

عده ای از بیماران هستند که برای عمل زیبایی بینی خود علاقه به قوس زیاد بینی دارند. حال باید ببینیم که در اصل قوس زیاد بینی آیا به زیبایی بینی کمک می‌کند و یا بدتر باعث زشت و بد قواره شدن بینی می‌شود.

جراحی بینی فانتزی با قوس زیاد

در کل اگر بخواهیم مدل های جراحی زیبایی بینی را به سه دسته تقسیم کنیم. می‌توان گفت مدل عمل بینی به سه دسته بینی فانتزی ، نیم فانتزی و طبیعی تقسیم می‌شود.

در جراحی بینی فانتزی معمولا قوس بینی زیاد است و نوک بینی از حالت استاندارد سربالا تر هست و همچنین نوک بینی جمع و تیز جراحی می‌شود.

Study suggestion
Rhinoplasty is based on three dimensional reality?,fa

این نوع جراحی به دلیل وجود قوس زیاد و امکان بروز مشکل تنفسی و همچنین به دلیل آنکه برای بیشتر بینی ها و فرم های صورت مناسب نمی‌باشد، توصیه نمی‌شود و در حال حاظر در دسته مدل های جراحی بینی (Rhinoplasty surgery) منسوخ شده قرار دارد و به بیماران توسط پزشکان این مدل جراحی دیگر توصیه نمی‌شود.

جراحی بینی نیم فانتزی

در جراحی زیبایی بینی به سبک نیم فانتزی قسمت نوک بینی به اندازه متناسب با دیگر اجزای صورت تغییر شکل داده شده و زاویه بینی نسبت به لب بالایی حدود ۹۵ تا ۱۰۰ درجه می‌باشد و از سربالا بودن بیش از حد آن جلوگیری می‌شود. هم چنین برای قوس بینی با توجه به ارتفاع بینی قوس ملایم اما قابل توجه در نظر می‌گیرند تا باعث زیبایی نسبی به بینی بیمار شود.

در این نوع عمل زیبایی بینی (Rhinoplasty operation) اگر میزان قوس بینی بیش از حد نباشد برای بیمار مشکل تنفسی را به همراه ندارد.

Study suggestion
Cause of itchy nose after surgery

عمل بینی طبیعی

در عمل بینی طبیعی تمرکز بر برقراری تناسب بینی بینی و دیگر اجزای صورت می‌باشد و جراح در کنار حفظ تناسب بین بینی و اجزای صورت به رفع مشکلات بینی می‌پردازد. در این روش تلاش بر این است تا بینی شکلی طبیعی و زیبا داشته باشد و در صورت نیاز به ایجاد قوس در تیغه بینی کاملا نامحسوس و با قوس ملایم انجام می‌شود تا شکل بینی طبیعی بودن خود را حفظ کند. تا با گذشت زمان شکل بینی تکراری نشود و همیشه جذابیت خود را داشته باشد.

لازم به ذکر است جراحی زیبایی بینی به روش طبیعی امروزه بسیار پر طرفدار می‌باشد و در جای جای جهان برای انجام عمل رینوپلاستی (عمل بینی) از این روش زیاد استفاده می‌شود و در بعضی مناطق این روش به تکنیک هالیوودی نیز معروف است.

Study suggestion
بینی در زیبایی شناسی چه نقشی دارد؟

Conclusion

در انتها برای میزان قوس بینی در جراحی رینوپلاستی می‌توانیم این گونه بگوییم که برای بینی های دارای ارتفاع کوتاه قوس زیاد بینی اصلا توصیه نمی‌شود و باید قوس بینی بسیار کم و نامحسوس باشد تا بینی را کوتاه و پهن نشان ندهد.

اما برای بینی های با ارتفاع بلند می‌توان از قوس محسوس استفاده کرد. منتها باید پزشک مراقب باشد تا میزان قوس بینی زیاد نشود که باعث بروز مشکل تنفسی برای بیمار گردد.

If it is useful, share it with others.

Doctor Majid Rasti ardakani

Plastic surgery

Of nose surgery

For more information turn to the address and hours of operation and registration تماس Visit website.

Post your questions and comments in the comments section.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight,en + 12 =,en