عمل زیبایی بینی پهن

عمل زیبایی بینی پهن

عمل زیبایی بینی پهن

ویژگی‌های صورت بسیار تحت تأثیر فرم بینی قرار دارد. طبق نظر جراح بینی اصفهان، بینی بزرگ و پهن می‌تواند سایر ویژگی‌های مثبت صورت فرد را بپوشاند و از زیبایی ظاهری او بکاهد. بنابراین افرادی که بینی پهن دارند اغلب به دنبال این هستند که بینیشان را باریک‌تر کنند.

تشخیص بینی پهن

برای تشخیص نوع بینی لازم است که از یک جراح کمک بگیرید. جراح با بررسی ساختار بینی و معاینه‌ی آن می‌تواند به‌صورت دقیق تشخیص دهد که بینی شما از چه نوعی است. بینی‌های پهن غالباً گوشتی هستند و ویژگی‌های بینی گوشتی را دارند. بینی پهن دارای پوست ضخیم و چرب و بافت نرم فراوان است. در این نوع بینی ساختار غضروف ضعیف است و از استحکام بالایی برخوردار نیست. به دلیل ضعیف بودن ساختار غضروفی و سنگین بودن پوست و بافت نرم بهتر است از کوچک کردن بیش‌ازاندازه‌ی بینی پهن اجتناب شود؛ زیرا ممکن است عوارض ناخوشایند و شدیدی برای فرد ایجاد شود.

علل پهن بودن بینی

دلیل پهن بودن بینی ممکن است ایراد در قسمت‌های مختلف بینی باشد. پهن و گسترده بودن قسمت استخوانی پل بینی، پهن بودن و ضعف بخش غضروفی نوک بینی، زیاد بودن عرض پره‌های بینی و ضخیم بودن پوست بینی از دلایل پهن شدن بینی هستند. با شناسایی دلیل اصلی پهن بودن بینی، جراح می‌تواند بر اصلاح آن متمرکز شده و نتایج بهتری به دست آورد.

جراحی زیبایی برای باریک کردن بینی پهن

عمل زیبایی بینی ممکن است برای صاف کردن بینی، تغییر زاویه‌ی نوک بینی و یا باریک کردن بینی پهن انجام شود. همچنین ممکن است عمل بینی برای رفع مشکلات تنفسی یا خون‌ریزی مکرر بینی نیز انجام شود.

قبل از عمل بینی پهن

قبل از عمل بینی پهن نزد جراح منتخب خود رفته و یک جلسه‌ی مشاوره داشته باشید. در این جلسه تمام سؤالات و نگرانی‌های خود را با جراح مطرح کنید و خواسته‌های خود را بگویید. گاهی پیش می‌آید که به دلیل عدم درک متقابل بین متقاضی و جراح، فرد از نتیجه‌ی عمل ناراضی است. برای جلوگیری از این اتفاق با مراجعه به مجموعه‌ی طراح طب شما می‌توانید از خدمات اسکن سه بعدی چهره، آنالیز و طراحی بینی و قالب‌های کنترلی استفاده کنید. با استفاده از اسکن سه بعدی یک تصویر از چهره‌ی شما تهیه می‌شود که از تمام زوایا قابل بررسی است.

پیشنهاد مطالعه
خطرات بیهوشی برای جراحی بینی

در جلسه‌ی مشاوره می‌توانید خواسته‌های خود را بیان کنید و جراح آن‌ها را روی تصویر سه بعدی اعمال می‌کند. شما می‌توانید نتیجه را از تمام زوایا ببینید و در مورد آن تصمیم‌گیری کنید. سپس مهندسین مجموعه بر اساس تصاویری که طراحی کرده‌اید، قالب‌های کنترلی مخصوص به شما را می‌سازند که جراح در روز جراحی از آن‌ها استفاده می‌کند تا نتیجه دقیقاً مطابق با آنچه شما خواسته‌اید باشد. عمل بینی پهن به دلیل ضعیف بودن بافت غضروفی و سنگین بودن پوست با محدودیت‌هایی همراه است. بهتر است انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید و به دنبال باریک و کوچک شدن بیش‌ازحد بینی پهن نباشید.

عمل زیبایی بینی پهن | جراح بینی اصفهان

روش عمل زیبایی بینی پهن

برای عمل بینی پهن متقاضی تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. اگر پهن بودن بینی به دلیل گستردگی استخوان‌ها در قسمت پل بینی باشد، جراح با ایجاد شکستگی در استخوان‌ها آن‌ها را جابه‌جا کرده و جمع‌تر می‌کند. به شکستن و برش دادن استخوان با ابزارهای مخصوص استئوتومی گفته می‌شود. برای باریک کردن بینی پهن گاهی لازم است استخوان‌های کناری در پل بینی شکسته شده و به هم نزدیک‌تر شوند.

پیشنهاد مطالعه
سوهان کشیدن (رسپینگ) در جراحی بینی چیست ؟

اگر پهن بودن بینی به دلیل اشکال در نوک یا پره‌های بینی باشد، با اصلاح این ایرادها بینی شکل بهتری پیدا می‌کند و باریک‌تر می‌شود. گاهی اوقات با قرار دادن ایمپلنت در نوک بینی یا تغییر موقعیت غضروف‌های نوک بینی پهنای آن کم می‌شود. باریک کردن بینی پهنی که پره‌های گسترده‌ای دارد با تغییراتی در قسمت پره‌ها همراه است. با برداشتن و حذف قسمتی از پره‌ها یا استفاده از نخ برای جمع‌کردن پره‌های بینی پهن، آن را اصلاح می‌کنند. در این حالت سوراخ‌های بینی نیز کوچک‌تر از قبل می‌شوند.

بعد از عمل بینی پهن

معمولاً افراد چند ساعت بعد از عمل بینی مرخص شده و به خانه برمی‌گردند. بهتر است چند روز اول تنها نمانید. در هفته‌ی اول بیشتر استراحت کنید و در رژیم غذایی خود از غذاهای نرم که نیاز به گا زدن نداشته باشند استفاده کنید. هنگام خوابیدن دو بالشت زیر سر خود بگذارید. اگر برای اصلاح بینی پهن شما استئوتومی انجام‌شده باشد، ممکن است مقداری سردرد و درد در بینی داشته باشید که با مسکن برطرف می‌شود. تا دو هفته‌ی اول کبودی و ورم طبیعی است بعد به‌مرور کاهش می‌یابد. برای اینکه شکل نهایی بینی خود را ببینید باید یک سال صبر کنید تا ورم آن کاملاً از بین برود. پزشک به شما خواهد گفت که به‌طور خاص از چه مواردی باید اجتناب کنید.

بطورکلی شما باید از موارد زیر خودداری کنید:

• ورزش کردن
• شنا كردن
• فین کردن
• ضربه زدن به بینی

هزینه‌ی عمل بینی پهن

اگر فقط برای باریک شدن بینی پهن خود اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنید، بعید است که این جراحی تحت پوشش بیمه قرار گیرد؛ زیرا این‌یک عمل زیبایی است؛ بنابراین پرداخت تمام هزینه‌ها بر عهده‌ی خود فرد است. هزینه‌ی عمل بینی بر اساس انتخاب جراح و محل جراحی متغیر است.

پیشنهاد مطالعه
از مصرف الکل و کافئین اجتناب کنید

باریک کردن بینی پهن بدون عمل جراحی زیبایی

درصورتی‌که پهن بودن بینی به دلیل گستردگی بافت نرم باشد امکان استفاده از پلاسماجت برای باریک کردن آن وجود دارد. پلاسما حالت چهارم ماده است که با استفاده از یک دستگاه به پوست تابانده شده و باعث سوختن لایه‌ی سطحی پوست می‌شود. در حین ترمیم این سوختگی پوست جمع شده و باعث باریک شدن بینی پهن و کوچک شدن بینی گوشتی می‌شود. اگر پهن بودن بینی به علت پهنای استخوان پل بینی باشد استفاده از پلاسماجت تأثیر چندانی ندارد و توصیه نمی‌شود.

مراحل پلاسماجت بینی پهن

قبل از تصمیم‌گیری برای پلاسماجت بینی پهن با پزشک مشورت کنید تا از تأثیرگذار بودن آن مطمئن شوید. درصورتی‌که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا دارو مصرف می‌کنید حتماً پزشک را مطلع کنید. مطمئن شوید که پوست شما قبل از انجام پلاسماجت دچار آفتاب‌سوختگی نشود.

برای انجام پلاسما جت بینی پهن از کرم بی‌حس‌کننده برای بی‌حس کردن موضع استفاده می‌شود. این فرایند حدود سی دقیقه طول می‌کشد. بعد از پلاسماجت از دست‌کاری و کندن زخم‌ها خودداری کنید و در معرض آفتاب نباشید. سطح بینی خود را تمیز نگه‌دارید. با توجه به اینکه امروزه استفاده از دستگاه پلاسماجت زیاد شده است، توجه داشته باشید که برای انجام این کار حتماً یک مرکز معتبر را انتخاب کنید تا دچار عوارض نشوید.

|برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی اینجا کلیک کنید|


بیشتر بخوانید: 

کاربرد لیزر در عمل بینی

علل و علائم سوراخ شدن تیغه‌ی بینی

عمل بینی ترمیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *