سفر هوایی بعد از انجام جراحی زیبایی بینی

سفر هوایی بعد از انجام جراحی زیبایی بینی

آیا پرواز با هواپیما بعد از عمل بینی خطرناک است؟

سفر هوایی | تعداد افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرند افزایش یافته است. این یکی از رایج‌ترین انواع جراحی زیبایی است. به طور کلی، زمان بهبودی برای عمل بینی حدود دو هفته است و می‌توانید انتظار داشته باشید که در این زمان به زندگی عادی روزمره خود بازگردید. با وجود اینکه انجام عمل جراحی زمان مهمی در زندگی فرد است، هیچ کس وقت ندارد تا همه چیز را به طور کامل متوقف کند. مثلا کار، مسافرت، والدین بودن و غیره. برای اکثر افراد، یافتن زمان مناسب برای برنامه ریزی جراحی بینی دشوار است، زیرا در این میان وقفه‌های اجتماعی و فیزیکی وجود دارد.

اگر به فکر انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی بوده‌اید یا اخیرا این عمل را انجام داده‌اید، ممکن است سوالاتی در مورد سفر هوایی داشته باشید. در زیر هر آنچه که باید در مورد پرواز بعد از عمل بینی بدانید آورده شده است.

بعد از عمل جراحی بینی احتمالا تمایلی به انجام کارهای زیادی ندارید، چه برسد به اینکه سوار هواپیما شوید. کسانی که عمل بینی انجام داده اند، باید حداقل یک هفته قبل از پرواز با هواپیما منتظر بمانند. در دو روز اول بهبودی باید روی استراحت و فعالیت بسیار سبک تمرکز کنید.

پیشنهاد مطالعه
اصلاح اختلالات عملکرد بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی

در حالی که بدن شما به طور طبیعی در حال لخته شدن و ترمیم رگ های خونی است، هیچ تغییر چشمگیری در فشار خون یا گرانش نباید رخ دهد که این روند را مختل کند. به همین دلیل است که خم شدن یا ورزش کردن مجاز نیست و فشار کابین در هواپیما نگران کننده است. تغییرات فشار در حین پرواز می تواند تورم بافت های صورت شما را افزایش دهد.

چند روز بعد از عمل بینی می توان پرواز کرد؟

به طور کلی، افرادی که تحت جراحی بینی قرار گرفته‌اند، باید حداقل یک هفته (۶ ال ۷ روز) قبل از پرواز با هواپیما صبر کنند. دلیل این صبر کردن این است که به بدن زمان کافی برای بهبودی می دهد. با این حال، در حالت ایده‌آل ۱۰ تا ۱۴ روز تا زمان پرواز بعد از عمل بینی صبر کنید. اما اکثر بیماران می‌توانند پس از یک هفته با خیال راحت پرواز کنند. اگر برنامه سفر دارید، مهم است که قبل از انجام این کار با جراح بینی خود مشورت کنید تا مشخص شود آیا برای پرواز مناسب هستید یا خیر.

جراح بینی اصفهان | دلیل عدم پرواز زود هنگام بعد از عمل بینی

دلیل عدم سفر هوایی زود هنگام بعد از عمل بینی

پرواز خیلی زود به چند دلیل نگران کننده است. اولین نگرانی خونریزی است. اگرچه اکثر خونریزی‌های بعد از عمل در چند روز پس از جراحی بینی اتفاق می‌افتد، درصد کمی از افراد تا سه هفته پس از جراحی، خونریزی را تجربه می‌کنند. اگر در هواپیما خونریزی شدیدی داشته باشید، ممکن است اتفاق های جدی بیفتد.

پیشنهاد مطالعه
رنگ کردن مو بعد از جراحی بینی

از طرفی به دلیل فشار داخل هواپیما، احتمال اینکه دچار انسداد سینوس شوید، وجود دارد. با اینکه انسداد سینوس موضوع جدی نیست ولی باعث درد زیاد است. همچنین در طول پرواز می توانید گرفتگی و خشکی را تجربه کنید.

پس از انجام بیهوشی عمومی، برخی از بیماران به مدت چند روز حالت تهوع و سرگیجه را تجربه می کنند تا زمانی که دارو از سیستم آنها پاک شود. ممکن است به دلیل از دست دادن اشتها یا استفراغ کمتر از حد معمول غذا بخورید. گیر افتادن در هواپیما در حالی که حالت تهوع دارد می‌تواند تجربه تلخی باشد، بنابراین اجازه دادن چند روز اضافی بافر برای احساس خوبی ایده‌آل است.

نکاتی برای سفر هوایی بعد از عمل بینی

  1. اسپری های بینی و جویدن آدامس می توانند به کاهش احتقان در سینوس ها و گوش های شما کمک کنند.
  2. حمل یک اسپری فنیل افرین با خود در پرواز می تواند در صورتی که بینی شما شروع به خونریزی کرد کمک کند.
  3. اثاثیه و ساک‌های خود را بلند نکنید.
  4. سعی کنید وسایل را در محفظه بالایی قرار ندهید.
  5. به خوبی هیدراته بمانید.
  6. برای جلوگیری از لخته شدن خون، در داخل کابین حرکت کنید.
پیشنهاد مطالعه
از انحراف تیغه بینی چه چیزی می دانید ؟

عوارض سفر هوایی بعد از عمل بینی

ممکن است در طول پرواز و بعد از آن افزایش تورم را تجربه کنید که تا چند ساعت ادامه خواهد داشت. این به دلیل کمبود فشار هوا است. در برخی موارد، این تورم می تواند تا سه ماه ادامه داشته باشد. پرواز می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد زیرا هوای گردش مجدد ممکن است سوراخ های بینی شما را در معرض باکتری های موجود در هوا قرار دهد. جراح شما احتمالا یک آنتی بیوتیک برای کمک به حفظ ایمنی تجویز می کند، اما راحتی و ایمنی شما نیز نگران کننده خواهد بود.

دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان :


ارتباط با صفحه رسمی دکتر مجید راستی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *