تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

بهترین زمان برای عمل بینی چه فصلی است؟

بیمارانی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند ممکن است بپرسند که آیا فصل مناسبی برای انجام آن وجود دارد یا خیر. به طور معمول، شما می توانید در هر زمانی از سال رینوپلاستی انجام دهید و فصل عمل بینی خاصی وجود ندارد. آب و هوا می تواند در زمان بهبودی و مراقبت های بعدی نقش داشته باشد.

تابستان ممکن است در مورد بیمارانی که مایلند مرخصی سالانه خود را از محل کار تا جراحی زیبایی بینی بگذرانند مفید باشد. علاوه بر این، جلسات بهاره و زمستانی نیز با جراحی بینی مشکل دارند. آلرژی برخی از افراد در فصل بهار بدتر می شود که ممکن است بعد از جراحی با مشکل مواجه شود. همچنین، بیماری هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی می توانند تأثیر منفی بر روند در فصل زمستان بگذارند.

جراحی بینی در فصل سرد

بسیاری از بیماران هنگام تصمیم گیری برای جراحی بینی نگران دوره نقاهت هستند. آگاهی از آمادگی و آگاهی شما از جراحی زیبایی بینی می تواند به کاهش استرس و آرامش روحی کمک کند و به شما این امکان را می دهد که در زمان بهبودی روی استراحت و ریکاوری تمرکز کنید. علاوه بر در نظر گرفتن محدودیت های فعالیت و زمان استراحت، باید از تاثیر آب و هوا، سرما و گرما در بهبودی بعد از جراحی بینی نیز آگاه باشید. برای بسیاری، زمستان بهترین فصل عمل بینی است. هوای سرد برای کاهش تورم جراحی بینی مناسب است.

جراح بینی اصفهان | تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

به دلیل تأثیراتی که نور خورشید و گرمای تابستان می تواند بر بینی افراد بگذارد، بسیاری از بیماران تصمیم به جراحی بینی در زمستان می گیرند. برنامه ریزی برای جراحی در ماه های زمستان بسیار مفید است زیرا جلوگیری از قرار گرفتن بینی در معرض آفتاب آسان تر است و تعطیلات اغلب اوقات زمان خوبی برای استراحت و بهبودی فراهم می کند. علاوه بر این، برخلاف هوای گرم که می‌تواند تورم بینی را تحریک کند، هوای سرد ممکن است به کاهش احتمال تورم بعد از عمل و سرعت بهبودی کمک کند.

پیشنهاد مطالعه
عمل بینی و تیروئید پر کار

هوای سرد نباید تاثیر منفی بر نتیجه جراحی بینی شما داشته باشد. ممکن است در چند هفته اول پس از جراحی بیش از حد معمول احساس احتقان کنید. همچنین اگر در یک منطقه بسیار سرد هستید و در خانه در معرض گرمای خشک هستید، ممکن است خشکی بینی بیشتری را تجربه کنید. در غیر این صورت مشکلی برای انجام رینوپلاستی در زمستان وجود ندارد.

نتیجه طولانی مدت جراحی بینی تحت تأثیر هوای سرد نیست. کوتاه مدت: به دلیل تضعیف بافت نرم و تأثیر آن بر عروق و اعصاب، نوک بینی ممکن است سردتر از حد معمول احساس شود و بیش از حد معمول بی حس شود و تقریباً احساس کنید که مال شما نیست. صبور باشید زیرا عروق مجدد و عصب مجدد بعداً ترمیم می شود.

حساسیت پوستی در فصل سرد

اما به دلیل کاهش رطوبت و استفاده از سیستم های گرمایشی، هوا در زمستان بسیار خشک تر می شود. باد خشک که اغلب هوای سرد را با خود می آورد، می تواند اثرات نامطلوبی در بهبود پوست داشته باشد. در نتیجه، بسیاری از بیماران در ماه های زمستان خشکی پوست را تجربه می کنند که می تواند غشاهای مخاطی را تحریک کرده و باعث حساسیت پوستی شود.

پیشنهاد مطالعه
ویروس کرونا و تاثیر آن در کاهش حس بویایی

بنابراین برای محافظت از پوست در ماه های زمستان استفاده از کرم ها یا پمادها و اسپری های مرطوب کننده بینی با تجویز جراح ضروری است. برای تغذیه و آبرسانی مناسب پوست در دوران ریکاوری باید بسیار مراقب باشید.

جراح بینی اصفهان | تاثیر هوای سرد بر نتایج رینوپلاستی

عوارض عمل بینی در فصل سرد

بنابراین، به نظر می رسد که اگر رینوپلاستی خود را در زمستان انجام دهید، هیچ نگرانی در مورد آن ندارید، درست است؟ در حالی که این یک فصل محبوب برای تمام مزایای پس از جراحی، مانند کاهش تورم است، اما چالش های خاص خود را دارد که باید مراقب آن باشید.

مهمترین نگرانی که باید مراقب آن بود خشکی است. ماه های زمستان در بسیاری از مناطق می تواند کاملاً خشک شود. هوای خشک و باد خشک می تواند برای بهبود پوست و داخل بینی بسیار ناخوشایند باشد. این ممکن است منجر به لایه برداری پوست یا خونریزی بینی بعد از جراحی بینی شود. اگر در یک منطقه به خصوص سرد زندگی می کنید، بینی تازه تغییر یافته شما حتی ممکن است مستعد سرمازدگی باشد!

یکی دیگر از خطرات مرتبط با ماه های زمستان این است که این ماه ها زمانی است که سرماخوردگی و آنفولانزا در حال وقوع است. مطمئناً نمی خواهید فشار سینوس های مسدود شده را روی بینی حساس خود وارد کنید! دمیدن شدید بینی نیز می تواند در این مرحله بسیار ناراحت کننده باشد. همه اینها با این واقعیت بدتر می شود که جراح زیبایی شما ممکن است شما را از مصرف برخی داروهای ضد احتقان در طول دوره بهبودی منع کند.

پیشنهاد مطالعه
افزایش وزن بعد از عمل بینی

مراقبت بعد از رینوپلاستی در فصل سرد

مراقبت از بینی در حال بهبودی خود در ماه های زمستان لازم نیست پیچیده باشد. اول از همه، شما باید سعی کنید از بادهای سرد شدید دوری کنید. رفتن به بیرون برای لذت بردن از سرما خوب است، اما مطمئن شوید که فقط روزهای بیشتری را با هوای معتدل انجام دهید. جراح زیبایی شما همچنین می تواند محصولات پوستی را برای جلوگیری از خشک شدن بینی به شما توصیه کند.

همچنین مهم است که در ماه های سردتر هیدراته بمانید، بنابراین مقدار زیادی آب بنوشید. همچنین باید مراقب آنچه می خورید نیز باشید. غذاها و نوشیدنی‌های داغ می‌توانند شما را گرم کنند، اما به طور بالقوه می‌توانند باعث کوچک شدن رگ‌های خونی در بینی در حال بهبودی شوند که منجر به خونریزی بینی شود. تا زمانی که مراقب این خطرات باشید، می توانید در این فصل تعطیلات از دوره نقاهت جراحی بینی خود در آرامش لذت ببرید!

دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان :

 

ارتباط با صفحه رسمی دکتر مجید راستی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *