روش های اصلاح افتادگی بینی

روش های اصلاح افتادگی بینی

روش های غیر جراحی برای اصلاح افتادگی بینی

تزریق یکی از روش های غیر جراحی است که برای درمان افتادگی بینی به کار می رود شامل موارد زیر می شود:

  • Botox: اصلاح تغییرات خیلی جزئی بینی را می توان با بوتاکس انجام داد. به وسیله ی این روش ماهچه های بینی کمی بالا می آید.
  • Radiesse: اصلاح تغییرات خیلی جزئی تا متوسط با یک زاویه خیلی ملایم و اصلاح افتادگی بینی
  • Restylane: بهبود عیوب ملایم تا متوسط در ظاهر بینی

روش های جراحی برای اصلاح افتادگی بینی

 

روش های زیادی برای اصلاح بینی افتاده وجود دارد خیلی از آنها به دلایل افتادگی بینی، آناتومی منحصر به فرد بینی بیمار، و نتیجه ی مورد نظر بیمار و پزشک بستگی خواهد داشت. در حالت کلی بیشتر باید به چگونگی پشتیبانی نوک بینی توجه شود. بدون پشتیبانی، دسترسی به زاویه ی صحیح امکان پذیر نخواهد بود و در نتیجه بینی بیمار دوباره می افتد. در اینجا تعدادی از روش های اصلاح افتادگی بینی مطرح خواهد شد:

  • اگر سپتوم بینی باعث بلند شدن طول بینی شده باشد ممکن است نیاز باشد تا مقداری از غضروف برداشته شده و باقی مانده ی آن جابجا شود تا رو به بالا قرار گیرد
  • تکنیک بخیه یکی دیگر از تکنیک هایی است که به وسیله ی آن می توان بینی نوک گرد، برجسته و چرخیده را با بالا بردن نوک بینی اصلاح کرد
  • اگر افتادگی نوک بینی مربوط به عدم پشتیبانی غضروف نوک بینی باشد ممکن است نیاز به پیوند غضروف داشته باشیم
  • تغییر و اصلاح غضروف های جانبی پایینی
  • در بعضی موارد برای رسیدن به نتایج قابل انتظار، نیاز به تلفیق چند روش با هم خواهیم داشت

در موارد خاص می توان جراحی بینی را فقط برای یک سوم پایینی بینی انجام داد که به آن جراحی نوک بینی گفته می شود. در موارد دیگر برای دستیابی به نتایج مد نظر روی قسمت های بالایی کار می شود.

اینها برخی از تکنیک های مورد استفاده برای جراحی افتادگی بینی محسوب می شوند هر چند ممکن است جراحان مختلف روش های مختلفی دیگری را نیز برای اصلاح افتادگی بینی به کار گیرند. در هر صورت برای بیماران عزیز بهترین کار این است که بگذارند روش جراحی توسط جراحشان انتخاب شود تا دست او برای ایجاد تغییرات لازم باز باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهارده =