درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی

درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی

در این مطلب از سایت دکتر مجید راستی جراح بینی و پلاستیک اصفهان به بررسی موضوع مهم: درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی  پرداخته ایم.

بهتون پیشنهاد میکنم این مطلب را تا پایان مطالعه کنید و در پایان اگه سوالی داشتید در قسمت نظرات در پایین صفحه برای اقای دکتر ارسال نمایید.

خیلی از بیماران هستند که پس عمل زیبایی بینی دچار آبریزش بینی می‌شوند. در این مقاله تصمیم داریم تا به درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی بپردازیم تا اگر شماهم بعد از عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) دچار آبریزش بینی شدید. بتوانید با روش های گفته شده در این مقاله به درمان آن بپردازید.

جلوگیری از آبریزش بینی پس از عمل رینوپلاستی

ابتدا باید بگوییم که علت آبریزش بینی پس از جراحی بینی به ۲ دلیل امکان دارد به وجود بیاید. یکی حساسیت فصلی برای بیمار موجب بروز آبریزش بینی می‌شود. دیگری به دلیل بی حس شدن بینی پس از جراحی به طور موقت بیمار با آبریزش بینی روبرو می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
اهداف انجام جراحی های بینی

در این صورت با توجه به این که این عارضه موقتی می‌باشد و تا حدود ۲ ماه پس از جراحی بینی از بین می‌رود. نیاز است تا بیمار در طول روز به طور مرتب ۴ مرتبه شستشوی بینی با سرم را انجام دهد تا کمک به رفع آبریزش بینی شود.

در مواردی که آبریزش بینی به دلیل حساسیت فصلی باشد لازم است تا بیمار پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) تا گذراندن دوره حساسیت خود از قرص های ضد حساسیت استفاده نماید.

 

توصیه:

جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) نیز همانند تمامی جراحی های زیبایی با یک سری عوارض گذرا همراه است. که این عوارض برای هر فرد امکان دارد متفاوت باشد. پس نیاز است تا ابتدا با مطالعه پیش رو را با پزشک خود در میان بگذارید و دستورات پزشک را پیرامون آن موضوع اجرا کنید و صبور باشید تا عارضه پیش آمده مرتفع گردد.

پیشنهاد مطالعه
با آلرژی فصلی چه کنیم ؟

در خصوص درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی بهترین راه شستشوی بینی با سرم در طی روز است که برای این منظور نیاز است تا هر ۴ ساعت یک بار بینی شستشو داده شود تا علاوه بر پاک سازی بینی به درمان آبریزش بینی کمک شود.

این نکته را نیز حتما در نظر داشته باشد که برای رفع آبریزش بینی به هیچ عنوان فین نکنید. زیرا باعث فشار آمدن به بخیه بینی می‌شود و امکان پارکی بخیه بینی وجود دارد.

در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

دکتر مجید راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراح بینی اصفهان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری و ثبت نوبت به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه
افراد مناسب برای عمل اتوپلاستی

سوالات و نظرات خود را در  بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *