تاثیر جراحی بینی بر فرم لب ها

تاثیر جراحی بینی بر فرم لب ها

تاثیر جراحی بینی بر فرم لب ها

ورم لب بعد از عمل بینی یکی از مسائلی است که برای عده ای از بیماران اتفاق می‌افتد. و این مسأله باعث نگرانی این دسته از بیماران می شود. در این مقاله از سایت دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان تصمیم داریم تا علل ورم لب بعد از عمل بینی را بیان کنیم. و راه درمان آن را برای شما شرح دهیم.
در جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) به دلیل آنکه زاویه نوک بینی تغییر می‌کند. و نوک بینی سربالا تر می‌شود، فاصله نوک بینی از لب بالایی افزایش پیدا می‌کند. و فرم لب ها بهتر نشان داده می‌شود. اما با انجام جراحی زیبایی بینی تغییری در شکل لب ها به وجود نمی‌آید.

پیشنهاد مطالعه
مقابله با کبودی و ورم بعد از عمل بینی

همچنین بعضی از بیماران نیز هستند که از تاثیر عمل بینی بر لبخند خود نگرانی دارند. عمل زیبایی بینی تغییری در شکل و فرم لبخند بیمار نداشته و لبخند بیمار همانند قبل از انجام جراحی بینی می‌باشد.

تاثیر جراحی بینی بر فرم لب ها | جراح بینی اصفهان

دلیل ورم لب پس از جراحی بینی

پس از عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) بینی و اطراف بینی دچار ورم و کبودی شده و رفته رفته ورم و کبودی اطراف بینی طی چندین هفته پس از جراحی از بین می‌رود.اما ورم بینی تا یکسال زمان لازم دارد. تا به طور کامل از بین برود. البته ورم بینی تا شش ماه اول روند سریع را برای فروکش کردن طی می‌کند. و پس از آن تغییر در روند فروکشی ورم بینی کند و نامحسوس انجام می‌شود و در بیشتر موارد خود بیمار متوجه این تغییرات نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه
جراحی های دکتر مجید راستی

یکی از قسمت های که پس از جراحی زیبایی بینی دچار ورم می‌شود. لب بالایی بیمار است. که در روز های اولیه پس از جراحی امکان دارد ورم زیبایی داشته باشد. و به مرور پس از جراحی این ورم از بین می‌رود و لب بالایی به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

|برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی اینجا کلیک کنید|

مصرف آناناس و استفاده از کمپرس یخ برای سرعت بخشیدن به از بین رفتن ورم و کبودی های ایجاد شد.ه پس از عمل جراحی بینی بسیار کمک کننده می‌باشد و همچنین تا مدتی پس از عمل جراحی بینی لازم است. تا مصرف نمک به دلیل آنکه باعث بیشتر شدن ورم و کبودی می‌شود را به حداقل خود برسانید.

پیشنهاد مطالعه
جلوگیری از خطر اختلال بویایی بعداز جراحی بینی

مطالب پیشنهادی : 

مراقبت بعداز جراحی تقویت غضروف بینی

مصرف قرص اناهیل برای ورم بینی (قرص آناناس)

ماندن نخ بخیه در بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =