بایدها و نبایدهای ورزشی بعد از جراحی بینی

بایدها و نبایدهای ورزشی بعد از جراحی بینی

بعنوان یک قانون کلی. شما باید در طول ۶ هفته بعد از جراحی زیبایی بینی ، از انجام هرگونه فعالیت ورزشی و فیزیکی سنگین خودداری کنید. به خاطر داشته باشید. که بدن شما در حال سازگار شدن با ساختار جدید بینی است. که به طور کامل تغییر کرده است. اگر به خودتان فشار زیادی وارد کنید. خطر افزایش زمان بهبود و تورم را بوجود خواهید آورد.

بلند کردن وزنه های سنگین، نیز بمنظور دستیابی به بهترین نتیجه بهبود. توصیه نمی شود. بلند کردن اجسام سنگین بر روی شرایط بهبود بخیه ها در بینی تاثیر می گذارد. شنا کردن و پیاده روی ملایم. دو هفته بعد از جراحی، امکان پذیر است. ولی باید دقت داشته باشید. که هرگز نباید به بدن خود فشار بیاورید. حداقل یک ماه قبل از درگیر شدن در فعالیت های ورزشی سنگین. بخصوص آنهایی که با بینی شما ارتباط دارند، دست نگه دارید.

پیشنهاد مطالعه
نمونه عمل بینی طبیعی مردانه ( 20 )

از آنجا که مدتی از فضای ورزش و تمرین های خود دور بوده اید. باید بازگشت به روال عادی را تسهیل کنید. برای رسیدن به آمادگی بدنی پیش از جراحی بینی سخت ترین تمرین های ایروبیک را انجام ندهید. و سعی نکنید. همان مسیری را که قبل از عمل جراحی بینی طی کرده بودید. را پیش بگیرید. با وزنه های سبک تری شروع کنید. و همانطور که بدن شما طی چند هفته خودش را به حالت اول بازمی گرداند.  اگر احساس ناراحتی کردید. و اذیت شدید یا اینکه در بینی خود احساس لرز داشتید. تمرین را به سرعت متوقف کنید. این روش بدن شما برای هشدار دادن است. به بیان ساده تر بدنتان به شما می گوید سخت نگیر.

پیشنهاد مطالعه
آلبوم عمل بینی فانتزی زنانه ( 21 )

شما برای از سرگیری ورزش های تماسی باید حتی بیشتر صبر کنید. چراکه قطعا  نمی خواهید به بینی جدیدتان آسیبی برسد؛ ضربه خوردن به بینی بهد از جراحی زیبایی می تواند به اجزای بینی و ظاهر آن آسیب برساند.  و حتی خودتان را در معرض آسیب جدی قرار دهد!

از ورزش هایی از قبیل بسکتبال، والیبال یا ورزش های رزمی. که احتمال وارد آمدن ضربه به بینی در آنها، زیاد است خودداری کنید. نگران نباشید. با گذر زمان و با سپری شدن. حدوداً یک سال، بینی شما به طور کامل بهبود می یابد. حتماً مراقبت های پس از جراحی بینی را که جراح بینی خود برای دستیابی به بهترین نتیجه،به شما متذکر شده است، دنبال کنید.

 

پیشنهاد مطالعه
لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

دکتر مجید راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

تماس با دکتر مجید راستی | جراح بینی اصفهان

پیج اینستاگرام دکتر مجید راستی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *