آدامس جویدن بعد از جراحی بینی

آدامس جویدن بعد از جراحی بینی

آدامس جویدن بعد از جراحی بینی

آدامس نجوید. عدم آدامس جویدن بعد از جراحی بینی ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما واقعاً به فرایند بهبودی شما کمک می‌کند. بهتر است از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند پرهیز کنید. بنابراین تا مدتی از خوردن استیک پرهیز کرده و به جای آن ماهی بخورید. این کار یک روش خوب برای مصرف غذاهای مختلف است که قبلاً از آنها استفاده نمی‌کردید. به یاد داشته باشید که غذاهای سالم بخورید. این کار می‌تواند به تسریع روند بهبودی شما کمک کند. از خوردن وعده‌های غذایی صرفه نظر نکنید زیرا بسیاری از داروهایی که برای شما تجویز می‌شود بهتر است همراه با غذا مصرف شوند. با جراح بینی اصفهان همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه
جراحی بینی مردانه در آقایان

در روز های اول رژیم غذایی مایع داشته باشید و تا جای ممکن از آبمیوه های طبیعی مصرف کنید.بهتر است مواد غذایی مانند سوپ ،سیب زمینی پخته،سبزیجات پخته را در برنامه غذایی خود قرار دهید . خوراکی های سفت که به فک و صورت فشار وارد می کند برای بینی ضرر داشته و پیشنهاد می شود در روز های اول مصرف نشوند .

آدامس جویدن بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

شما بعد از رینوپلاستی باید بیشتر مراقبت خود باشید و از هو نوع عاملی که باعث می شود بینی شما تحریک شود دوری کنید.ادویه جات باعث می شوند بینی خارش پیدا کند و یا اینکه فرد آبریزش  و سوزش پیدا کند  و به عبارتی حساسیت پیدا کند پس سعی کنید غذاهای تند نخوید. مواد غذایی فیبر دار بیشتر بخورید و میوه جات را به صورت تکه تکه کنید و سپس آرام میل بجوید . رعایت نکات مربوط به رژیم غذایی در کنار دیگر مراقبت ها می تواند شما را کمک کند تا با مشکلی مواجه نشوید.

پیشنهاد مطالعه
تغذیه بعد از عمل جراحی بینی
| صفحه اینستاگرام دکتر مجید راستی جراح بینی اصفهان |

مطالعه بیشتر : 

جراحی پولیپ بینی

مراحل جراحی زیبایی بینی

بیهوشی در عمل جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *