Renforcer le cartilage nasal avec la chirurgie

Renforcer le cartilage nasal avec la chirurgie

Renforcer le cartilage nasal avec la chirurgie

Dans cet article du site du Dr Majid Rasti De la chirurgie du nez سعی داریم. تا اطلاعاتی در زمینه تقویت غضروف بینی با جراحی ارائه دهیم و تمام بخش های آن را به صورت مجزا و اختصاصی مطرح سازیم. تقویت غضروف بینی از جمله اقداماتی است که در طی جراحی بینی انجام می شود. و این اقدام اهداف مختلفی را در برمی گیرد.

تقویت غضروف بینی

یکی از اقداماتی که این روزها در جراحی های بینی انجام می شود. تقویت غضروف بینی است. این اقدام برای افرادی انجام می شود. که نوک بینی و غضروف هایی که در این ناحیه از بینی شان وجود دارد ضعیف است. ضعف غضروف بینی در افراد افتادگی نوک بینی نوک بینی می شود و در نهایت مشکلات ظاهری و زیبایی برایشان پدید می آورد.

از همین رو برای اینکه بینی ظاهری زیبا داشته باشد با کمک انواع غضروف ها و به تکنیک های مختلف اقدام به تقویت غضروف بینی می شود.

Renforcer le cartilage nasal avec la chirurgie | De la chirurgie du nez

دلایل ضعف غضروف بینی

اما چه عواملی موجب ضعف غضروف بینی می شود؟ برای پاسخ به این سوال می توان گفت که علل مختلفی در ضعف غضروف بینی دخیل است.

Suggestion d'étude
Trouble de la sténose nasale

در زیر به تعدادی از این عوامل اشاره می کنیم:

در مواردی افراد به علل ژنتیکی و ارثی با ضعف غضروف بینی مواجه هستند. گاهی ممکن است افرادی که در طی جراحی های مختلف بینی قرار گرفته اند و بینی شان برش خوده است غضروف های ظریف و کوچکی داشته باشند.
در مواردی نیز یکسری اتفاقات ناگهانی در افراد سبب می شود. که آسیب هایی در این بخش از بینی رخ دهد و با ضعف غضروف مواجه شوند.

نقش غضروف در بینی

غضروف در داخل بافت بینی موجب می شود که نوک بینی بالاتر باشد. و همین امر در مساله زیبایی تاثیرات زیادی دارد. اساسا افرادی که با افتادگی بینی مواجه هستند. به دلیل اینکه نمای زیبایی را در چهره شان ایجاد نکرده است. دست به جراحی زیبایی بینی می زنند تا اینکه این بخش از بینی را با روش های مختلف جراحی تقویت کنند.

غضروف های مورد استفاده برای تقویت غضروف بینی

یکی از مهم ترین بخش های تقویت غضروف بینی این است که افراد از چه نوع غضروف هایی استفاده می کنند. انواع مختلفی از غضروف ها می تواند از سوی پزشکان بکار گرفته شود. از جمله مهم ترین آنها:

  • استفاده از غضروف های لاله گوش
  • استفاده از غضروف های دنده خود شخص
  • استفاده از غضروف های اهدایی
  • استفاده از غضروف های مصنوعی
Suggestion d'étude
Quatre raisons de la popularité de la rhinoplastie chez l'homme

*نکته ای که وجود دارد این است که پزشکان با توجه به مهارت و تجربه خودشان یکی از این روش ها را برای پیوند زدن غضروف بینی بکار می گیرند.

برخی از آنها غضروف لاله گوش و دنده را بر می گزینند و عده ای دیگر از غضروف های اهدایی تهیه شده است. و در مواردی نیز از غضروف های مصنوعی استفاده می شود.

|Cliquez ici pour accéder à la page Instagram du Dr Majid Rasti|

مراحل انجام جراحی و تقویت غضروف بینی

واقعیتی که وجود دارد این است که افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند. در مواردی که نوک بینی شان افتادگی داشته باشد و این موضوع ناشی از ضعف غضروف بینی باشد. پزشکان برای اینکه نتیجه جراحی موفقیت آمیز باشد پیوند غضروف در این ناحیه انجام می دهند.

Suggestion d'étude
Bonne année

مراحل جراحی نیز بدین صورت است:

  • ابتدا پزشک از تکنیک باز استفاده می کند و پوست بینی را برش می دهد.
  • بعد از اینکه بینی برش خورد تمامی اقدامات لازم برای رفع نقایص و مشکلات بینی انجام می شود.
  • اقدام دیگر این خواهد بود که غضروف هایی به این ناحیه پیوند خواهد خورد تا در فرم دهی بینی اثر گذار باشد.
  • در انتها بینی بخیه زده می شود و پانسمان می گردد تا روند بهبودی طی شود.

*به عقیده اکثر پزشکان بهترین تکنیک برای انجام جراحی بینی و نیز اقدامات تقویت غضروف بینی تکنیک باز است. زیرا که در این روش بالاترین میزان دسترسی به نواحی داخلی بینی وجود دارد. زمانی که پزشک به کار و محل جراحی اشراف کامل داشته باشد به نتیجه موفقیت آمیزتری خواهد رسید.


Contenu suggéré :

Comment effectuer le tayammum et le ghusl après une rhinoplastie

Solarium et bain de soleil après rhinoplastie

Comment prier après une rhinoplastie

Leave a Reply

Votre adresse email ne sera pas publiée. les champs requis sont indiqués *