Breastfeeding and Breast Prosthodontics,fa

Breastfeeding and Breast Prosthodontics,fa

آیا شیردهی و حاملگی برای زنانی که پروتز سینه دارند امکان ‌پذیر است؟

باید این مساله را بدانید که پروتز سینه هیچ مانعی را برای شیردهی ایجاد نمی‌ کند و فرد قادر به تولید شیر کافی خواهد بود.حاملگی برای فردی که پروتز سینه دارد هیچ مانعی ندارد و مانند تمام افراد عادی بافت‌ های سینه در طی بارداری بزرگ شده و پوست نیز کشیده می ‌شود و بعد از حاملگی و پایان شیردهی بافت سینه کوچک و جمع خواهد شد.

پیش ‌بینی این‌ که چه میزان، این تغییرات رخ خواهد داد غیرممکن است ولی حجم پروتز سینه طی بارداری و شیردهی به همان اندازه باقی خواهد ماند.


Possible complications after chest prosthesis,fa

Possible complications after chest prosthesis,fa

بعد از عمل باید چه نوع عوارضی را انتظار داشته باشیم؟

به طور کلی این عمل نیز مانند تمام اعمال جراحی دیگر می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. به دنبال این جراحی، ۲ دسته از عوارض می ‌توانند برای بیمار ایجاد شوند.

۱- عوارضی که می ‌توانند در تمام اعمال جراحی ایجاد شود. مثل عفونت محل زخم، عوارض بیهوشی و خونریزی و… که جزو شاخص ‌ترین مثال‌ ها در این خصوص می باشد. اگر چه این عوارض در عمل جراحی پروتز سینه بسیار نادر می‌ باشد؛ ولی به‌ هر حال احتمال ناچیزی از وقوع وجود دارد.

۲- عوارض اختصاصی در این عمل، ایجاد عفونت پروتز است. این عارضه به ویژه با درمان‌ های پیشگیرانه آنتی‌ بیوتیکی بسیار نادر است و احتمال ایجاد آن، بسیار کم می‌ باشد. عارضه دیگر ایجاد کپسول دور پروتز است. گاهی سیستم دفاعی بدن فرد در دراز مدت، پروتز را به عنوان یک جسم خارجی در نظر گرفته و به آن حمله می ‌کند. در این حالت کپسولی دور پروتز ایجاد می‌ شود و التهاب آن باعث کشش و کوچک شدن فضا و سفتی و تغییر شکل سینه می ‌شود.

اگرچه این حالت نیز قابل درمان به وسیله داروها یا جراحی دیگر است ولی این عارضه از مواردی است که آزار دهنده می ‌باشد. پیش ‌بینی این ‌که این حالت در کدام بیمار ایجاد می ‌شود بسیار مشکل است. (وجود کپسول به خودی خود یک موضوع طبیعی است اما منقبض‌ شدن آن باعث بروز این عارضه و بد شکلی سینه می ‌شود) امروزه با به کارگیری پروتز‌‌های جدید این عارضه کمتر دیده شده است.


What happens after breast prosthesis surgery?,fa

What happens after breast prosthesis surgery?,fa

بعد از عمل جراحی منتظر چه اتفاقی باشیم؟

* The pain after the breast enlargement surgery is somewhat different, but it varies from person to person, and it depends on the location of the prosthesis, the position of the chest prosthesis behind the chest muscle with more pain, because it should Slice some of the muscle to open the space for the chest prosthesis,fa.

Usually in the first 5 days after surgery, the need for pain relief is prescribed by the doctor,,fa,After surgery, the breasts swell somewhat and this usually disappears after 2 to 3 weeks,,fa.
* بعد از عمل، سینه‌ ها تا حدودی ورم کرده و این حالت معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد از بین می‌ رود. Sometimes the swelling of the two breasts may vary,,fa,This mode is quite normal and will be resolved over time,,fa. این حالت کاملا عادی است و به مرور زمان برطرف می ‌شود.

* After surgery, the problem that some people are worried about is that they say that the chest is very upright, which is normal.,fa. Within 2 months after the procedure, the prosthesis finds its place in gravity and goes down and finds a normal state, and it may even be possible for one side to fall faster than the other, which will resolve over time. To be,fa.

* Changing the feeling on the nipple and the chest is also temporary,,fa,Some patients completely lose their sense of chest,,fa,Some have only a slight decrease in chest sensation and some increase in sensation,,fa. بعضی بیماران کاملا حس سینه ‌‌شان را از دست می ‌دهند. برخی فقط کمی کاهش در حس سینه دارند و بعضی افزایش حس دارند. In most cases this problem will soon be resolved,,fa,The complete recovery and treatment period sometimes takes up to 18 months,,fa,Best nursing specialist in Isfahan nose,,fa,Breast Prosthesis,,fa.

دوره کامل بهبودی و درمان گاهی تا ۱۸ ماه طول می ‌کشد.


نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

۱٫ نوک بینی شما درچند ماه اول بعد از عمل جراحی بیشترین میزان ورم راخواهد داشت لذا باید صبور بود.


۲٫ در ابتدا نوک بینی تا حدودی بالاتر از حد نهایی خود خواهد بود و به تدریج نوک بینی حدود ۱-۲ میلیمتر پایین تر خواهد آمد ، لذا نگران بالا بودن نوک بینی خود نباشید .گاهی اوقات تا ۶ ماه طول میکشد تا نوک بینی به حد مطلوب خود برسد.


۳٫ در اوایل بعد از عمل ، مختصری عدم تقارن بیشتر خواهد بود و بعد از ۳ ماه وفرو کش کردن تورم ، عدم تقارن به تدریج اصلاح میشود وبعد از یکسال به ندرت عدم تقارن ، دیده خواهد شد.


۴٫ نتیجه نهایی و شکل نهایی بینی را میتوان بعد از ۶ ماه تا ۱ سال بعد از عمل جراحی مشاهده کرد. لذا صبور بودن رمز موفقیت جراحی رینوپلاستی میباشد.


۵٫ هر چه قدر پوست بینی کلفت تر باشد ورم بینی بیشتر خواهد بود لذا افرادی که پوستهای کلفت تری دارند زمان بیشتری طول خواهد کشید تا ورم بینی کاهش یابد.


۶٫ بینیهایی که کجی و انحراف شدی در ظاهر دارند باید بدانند که در اکثر اوقات nose deviation یعد از عمل تا حدودی باقی خواهد ماند و لازم است مجدداٌ یک عمل ترمیمی کوچک انجام داد.


۷٫ گاهی اوقات بیماران بعد ار عمل ، از کجی بینی خود شکایت می کنند . باید دانست که این کجی می تواند به علت عدم تقارن طبیعی دو نیمه صورت باشد که قبل ار عمل دقت لارم را در مورد تقارن نداشته ایم.


۸٫ مشکل نهائی بینی بعد از ۱ سال مشخص خواهد شد و عمل جراحی ترمیمی بهتر است بعد از پایان سال اول صورت گیرد .


۹٫ بسیاری از اشکالات بینی بعد از پایان سال اول اصلاح و نیاز به جراحی بر طرف خواهد شد .


فاصله بین دو عمل بینی چقدر باید باشد؟

فاصله بین دو عمل بینی چقدر باید باشد؟

فاصله بین ۲ عمل جراحی زیبایی بینی و ترمیم اشکالات آن بهتر است حداقل یک سال باشد زیرا خیلی از مشکلات در طول این مدت رفع خواهند شد؛ با گذشت زمان التهاب و چسبندگی کاهش می‌یابد و عمل جراحی آسان‌تر می‌شود. همچنین خونرسانی پوست بینی یکی از موارد مهم است که عمل‌های جراحی متعدد با فاصله کم می‌تواند باعث صدمات جبران‌ناپذیر به پوست بینی شود.


Nonspecific nasal hole,fa

Nonspecific nasal hole,fa

غیر قرینه بودن سوراخ بینی را چطور می‌توان اصلاح کرد؟

غیرقرینگی سوراخ‌های بینی مشکل عمده در جراحی زیبایی بینی است. در بعضی موارد که این غیرقرینگی ناشی از انحراف تیغه بینی است این مشکل قابل حل است ولی در خیلی از موارد نه تنها غیرقرینگی در اندازه و شکل سوراخ‌های بینی وجود دارد بلکه سایر اجزای صورت یا محل چسبیدن پره بینی به‌صورت هم غیرقرینه است که در این موارد برطرف کردن کامل غیرقرینگی امکان‌پذیر نیست. در کل جراح بهتر است قبل از عمل مشکل را تشخیص و با بیمار در میان بگذارد. هرچند غیرقرینگی سوراخ‌های بینی معمولا از نمای زیر بینی دیده می‌شود که فقط جراح و بیمار از آن خبر دارند.


کجی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

کجی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

چرا در برخی از جراحی‌ها بعد از عمل، بینی کج می‌شود؟

در ۸۰درصد افراد تیغه بینی کج است و انحراف مختصری دارد، حتی در شخصی که بینی‌اش به ظاهر کج نیست. درصورت اصلاح نشدن انحراف و کجی تیغه بینی بعد از عمل جراحی بینی کجی خود را بیشتر نشان می‌دهد. در بعضی موارد که فرد از قبل دچار بینی کج است به‌خصوص افرادی که سابقه شکستگی بینی دارند یا افرادی که دارای صورت غیرقرینه هستند اصلاح کامل کجی بینی امکان‌پذیر نیست. به خاطر داشته باشید در هر عمل زیبایی در ۱۰درصد موارد ممکن است نیازبه عمل مجدد یا رتوش باشد. در مورد عمل جراحی زیبایی بینی علل نیاز به عمل مجدد شامل باقی ماندن یا کج شدن بینی، بدشکلی، جای بخیه‌ها، مشکلات تنفسی یا نارضایتی از ظاهر بینی است که قابل اصلاح باشد. از دیگر عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی بینی خونریزی بعد از عمل، اشکال در تکلم و سوراخ شدن تیغه بینی است. در این موارد بهتر است بیمار به پزشک خود اعتماد کرده و با صبر و تحمل مشکل را حل کند.

امکان جراحی‌های دیگری همزمان با جراحی بینی وجود دارد؟

امکان جراحی‌های دیگری همزمان با جراحی بینی وجود دارد؟

آیا امکان جراحی‌های دیگری همزمان با جراحی بینی وجود دارد؟
در شرایط خاصی جراحی‌های دیگر هم می‌توان با عمل جراحی بینی انجام داد که شایع‌ترین آنها تزریق چربی گونه‌هاست. در برخی موارد عمل جراحی چانه و بینی همزمان انجام می‌شود ولی با توجه به اینکه در این مورد هم دهان و هم بینی که تنها دو راه تنفسی هستند درگیر می‌شوند. توصیه من انجام عمل جراحی زیبایی بینی به تنهایی است، زیرا طولانی شدن عمل جراحی و بیهوشی باعث خستگی بیمار و جراح شده و دقت عمل را کاهش می‌دهد.


تکنولوژی‌های جدید جراحی زیبایی بینی

تکنولوژی‌های جدید جراحی زیبایی بینی

تکنولوژی‌های جدید جراحی بینی چیست؟
در حال حاضر واژه رینوپلاستی پیشرفته در کنگره‌ها یا مجامع علمی زیاد شنیده می‌شود. منظور از واژه رینوپلاستی پیشرفته بازسازی و تقویت دریچه‌های داخلی، خارجی و دوختن دقیق تمام اجزای بینی در جای دقیق خود است که اتفاقا نیاز به جراحی بینی به روش باز دارد که جلوی بینی برش کوچکی داده می‌شود. لیزر در جراحی زیبایی بینی نقشی ندارد و صرفا برای مقاصد تبلیغاتی و عوام‌فریبی استفاده می‌شود.۲ روش برای انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد؛ در روش بسته که برش داخل بینی داده می‌شود که با توجه به عدم‌دید کافی موقع عمل دقت کمتری نسبت به روش دوم که روش باز است دارد و در مورد اشخاصی که نوک بینی بدشکل است یا دچار کجی شدید بینی است ترجیحا روش باز توصیه می‌شود که موقع عمل دید بهتر و دقت بیشتری را به‌وجود می‌آورد. هرچند مهارت و تجربه جراح پلاستیک است که روش و نتیجه عمل را تعیین می‌کند.

 


جراح بینی را چطور باید انتخاب کرد؟

جراح بینی را چطور باید انتخاب کرد؟

Although the nose is in the center of the eye, the focus of the attention is on the aesthetics of the face and the coordination of other facial features, especially the chin, the species and the natural condition of the jaws.,fa. In many cases, especially in individuals with small and back chin, rhinoplasty does not lead to ginoplasty without surgery or to bring chin.,,fa,The same thing shows the importance of choosing a nose surgeon,,fa. همین موضوع اهمیت انتخاب جراح بینی را نشان می‌دهد. Plastic surgery Aesthetics of the face as well as mastery of other cosmetic surgery procedures are the most suitable person for rhinoplasty.,,fa,Total for selection,,fa,It is better to have a surgeon or a surgeon,,fa,Plastic Surgery Specialist,,fa. در کل برای انتخاب nose plastic surgery بهتر است جراح یا دارای فوق‌تخصص جراحی پلاستیک Have their names listed on the site of the Association of Iranian Surgeons of Plastic and Beauty, or an ENT surgeon who has experience and skill in this field.,,fa,Best nose cosmetic surgeon,,fa.