الرضاعة الطبيعية والترقيع السني,fa

الرضاعة الطبيعية والترقيع السني,fa

آیا شیردهی و حاملگی برای زنانی که پروتز سینه دارند امکان ‌پذیر است؟

باید این مساله را بدانید که پروتز سینه هیچ مانعی را برای شیردهی ایجاد نمی‌ کند و فرد قادر به تولید شیر کافی خواهد بود.حاملگی برای فردی که پروتز سینه دارد هیچ مانعی ندارد و مانند تمام افراد عادی بافت‌ های سینه در طی بارداری بزرگ شده و پوست نیز کشیده می ‌شود و بعد از حاملگی و پایان شیردهی بافت سینه کوچک و جمع خواهد شد.

پیش ‌بینی این‌ که چه میزان، این تغییرات رخ خواهد داد غیرممکن است ولی حجم پروتز سینه طی بارداری و شیردهی به همان اندازه باقی خواهد ماند.


عوارض احتمالی بعد از عمل پروتز سینه

عوارض احتمالی بعد از عمل پروتز سینه

بعد از عمل باید چه نوع عوارضی را انتظار داشته باشیم؟

به طور کلی این عمل نیز مانند تمام اعمال جراحی دیگر می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. به دنبال این جراحی، ۲ دسته از عوارض می ‌توانند برای بیمار ایجاد شوند.

۱- عوارضی که می ‌توانند در تمام اعمال جراحی ایجاد شود. مثل عفونت محل زخم، عوارض بیهوشی و خونریزی و… که جزو شاخص ‌ترین مثال‌ ها در این خصوص می باشد. اگر چه این عوارض در عمل جراحی پروتز سینه بسیار نادر می‌ باشد؛ ولی به‌ هر حال احتمال ناچیزی از وقوع وجود دارد.

۲- عوارض اختصاصی در این عمل، ایجاد عفونت پروتز است. این عارضه به ویژه با درمان‌ های پیشگیرانه آنتی‌ بیوتیکی بسیار نادر است و احتمال ایجاد آن، بسیار کم می‌ باشد. عارضه دیگر ایجاد کپسول دور پروتز است. گاهی سیستم دفاعی بدن فرد در دراز مدت، پروتز را به عنوان یک جسم خارجی در نظر گرفته و به آن حمله می ‌کند. در این حالت کپسولی دور پروتز ایجاد می‌ شود و التهاب آن باعث کشش و کوچک شدن فضا و سفتی و تغییر شکل سینه می ‌شود.

اگرچه این حالت نیز قابل درمان به وسیله داروها یا جراحی دیگر است ولی این عارضه از مواردی است که آزار دهنده می ‌باشد. پیش ‌بینی این ‌که این حالت در کدام بیمار ایجاد می ‌شود بسیار مشکل است. (وجود کپسول به خودی خود یک موضوع طبیعی است اما منقبض‌ شدن آن باعث بروز این عارضه و بد شکلی سینه می ‌شود) امروزه با به کارگیری پروتز‌‌های جدید این عارضه کمتر دیده شده است.


بعد از عمل جراحی پروتز سینه منتظر چه اتفاقی باشیم؟

بعد از عمل جراحی پروتز سینه منتظر چه اتفاقی باشیم؟

بعد از عمل جراحی منتظر چه اتفاقی باشیم؟

* درد بعد از عمل جراحی بزرگ کردن سینه تا حدی وجود دارد؛ ولی در هر فرد با فرد دیگری متفاوت است و البته بستگی به محل قرارگیری پروتز نیز دارد، مکان قرار دادن پروتز سینه در پشت ماهیچه سینه ‌ای همراه با درد بیشتری است، چون باید مقداری از ماهیچه بریده شود تا فضایی برای گذاشتن پروتز سینه باز شود.

معمولا در ۵ روز اول بعد از عمل، نیاز به مُسکن برای کم کردن درد از سوی پزشک تجویز می‌ شود.
* بعد از عمل، سینه‌ ها تا حدودی ورم کرده و این حالت معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد از بین می‌ رود. گاهی ممکن است ورم دو سینه با هم متفاوت باشد. این حالت کاملا عادی است و به مرور زمان برطرف می ‌شود.

* بعد از عمل، مساله ‌ای که برخی افراد را دچار نگرانی می‌ کند، ‌این است که اظهار می ‌‌کنند سینه خیلی در بالا قرار گرفته که این حالت نیز عادی است. در طی ۲ ماه بعد از عمل پروتز در اثر جاذبه زمین جای خود را پیدا کرده و به پایین آمده و حالت طبیعی پیدا می ‌‌کند و حتی ممکن است که یک طرف سریع‌ تر از طرف دیگر پایین بیاید که این مشکل نیز به مرور زمان برطرف می ‌شود.

* تغییر احساس در نوک سینه و خود سینه نیز موقتی است. بعضی بیماران کاملا حس سینه ‌‌شان را از دست می ‌دهند. برخی فقط کمی کاهش در حس سینه دارند و بعضی افزایش حس دارند. در اکثر موارد بزودی این مشکل برطرف می‌ شود.

دوره کامل بهبودی و درمان گاهی تا ۱۸ ماه طول می ‌کشد.


نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

نکاتی درباره جراحی زیبایی بینی

۱٫ نوک بینی شما درچند ماه اول بعد از عمل جراحی بیشترین میزان ورم راخواهد داشت لذا باید صبور بود.


۲٫ در ابتدا نوک بینی تا حدودی بالاتر از حد نهایی خود خواهد بود و به تدریج نوک بینی حدود ۱-۲ میلیمتر پایین تر خواهد آمد ، لذا نگران بالا بودن نوک بینی خود نباشید .گاهی اوقات تا ۶ ماه طول میکشد تا نوک بینی به حد مطلوب خود برسد.


۳٫ در اوایل بعد از عمل ، مختصری عدم تقارن بیشتر خواهد بود و بعد از ۳ ماه وفرو کش کردن تورم ، عدم تقارن به تدریج اصلاح میشود وبعد از یکسال به ندرت عدم تقارن ، دیده خواهد شد.


۴٫ نتیجه نهایی و شکل نهایی بینی را میتوان بعد از ۶ ماه تا ۱ سال بعد از عمل جراحی مشاهده کرد. لذا صبور بودن رمز موفقیت جراحی رینوپلاستی میباشد.


۵٫ هر چه قدر پوست بینی کلفت تر باشد ورم بینی بیشتر خواهد بود لذا افرادی که پوستهای کلفت تری دارند زمان بیشتری طول خواهد کشید تا ورم بینی کاهش یابد.


۶٫ بینیهایی که کجی و انحراف شدی در ظاهر دارند باید بدانند که در اکثر اوقات انحراف الآنف یعد از عمل تا حدودی باقی خواهد ماند و لازم است مجدداٌ یک عمل ترمیمی کوچک انجام داد.


۷٫ گاهی اوقات بیماران بعد ار عمل ، از کجی بینی خود شکایت می کنند . باید دانست که این کجی می تواند به علت عدم تقارن طبیعی دو نیمه صورت باشد که قبل ار عمل دقت لارم را در مورد تقارن نداشته ایم.


۸٫ مشکل نهائی بینی بعد از ۱ سال مشخص خواهد شد و عمل جراحی ترمیمی بهتر است بعد از پایان سال اول صورت گیرد .


۹٫ بسیاری از اشکالات بینی بعد از پایان سال اول اصلاح و نیاز به جراحی بر طرف خواهد شد .


فاصله بین دو عمل بینی چقدر باید باشد؟

فاصله بین دو عمل بینی چقدر باید باشد؟

فاصله بین ۲ عمل جراحی زیبایی بینی و ترمیم اشکالات آن بهتر است حداقل یک سال باشد زیرا خیلی از مشکلات در طول این مدت رفع خواهند شد؛ با گذشت زمان التهاب و چسبندگی کاهش می‌یابد و عمل جراحی آسان‌تر می‌شود. همچنین خونرسانی پوست بینی یکی از موارد مهم است که عمل‌های جراحی متعدد با فاصله کم می‌تواند باعث صدمات جبران‌ناپذیر به پوست بینی شود.


ثقب الأنف غير محدد,fa

ثقب الأنف غير محدد,fa

غیر قرینه بودن سوراخ بینی را چطور می‌توان اصلاح کرد؟

غیرقرینگی سوراخ‌های بینی مشکل عمده در جراحی زیبایی بینی است. در بعضی موارد که این غیرقرینگی ناشی از انحراف تیغه بینی است این مشکل قابل حل است ولی در خیلی از موارد نه تنها غیرقرینگی در اندازه و شکل سوراخ‌های بینی وجود دارد بلکه سایر اجزای صورت یا محل چسبیدن پره بینی به‌صورت هم غیرقرینه است که در این موارد برطرف کردن کامل غیرقرینگی امکان‌پذیر نیست. در کل جراح بهتر است قبل از عمل مشکل را تشخیص و با بیمار در میان بگذارد. هرچند غیرقرینگی سوراخ‌های بینی معمولا از نمای زیر بینی دیده می‌شود که فقط جراح و بیمار از آن خبر دارند.


کجی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

کجی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

چرا در برخی از جراحی‌ها بعد از عمل، بینی کج می‌شود؟

در ۸۰درصد افراد تیغه بینی کج است و انحراف مختصری دارد، حتی در شخصی که بینی‌اش به ظاهر کج نیست. درصورت اصلاح نشدن انحراف و کجی تیغه بینی بعد از عمل جراحی بینی کجی خود را بیشتر نشان می‌دهد. در بعضی موارد که فرد از قبل دچار بینی کج است به‌خصوص افرادی که سابقه شکستگی بینی دارند یا افرادی که دارای صورت غیرقرینه هستند اصلاح کامل کجی بینی امکان‌پذیر نیست. به خاطر داشته باشید در هر عمل زیبایی در ۱۰درصد موارد ممکن است نیازبه عمل مجدد یا رتوش باشد. در مورد عمل جراحی زیبایی بینی علل نیاز به عمل مجدد شامل باقی ماندن یا کج شدن بینی، بدشکلی، جای بخیه‌ها، مشکلات تنفسی یا نارضایتی از ظاهر بینی است که قابل اصلاح باشد. از دیگر عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی بینی خونریزی بعد از عمل، اشکال در تکلم و سوراخ شدن تیغه بینی است. در این موارد بهتر است بیمار به پزشک خود اعتماد کرده و با صبر و تحمل مشکل را حل کند.

هناك احتمال لجراحات أخرى أثناء جراحة الأنف؟,,fa,أفضل أرشيف لجراحة التجميل في أصفهان,,fa

هناك احتمال لجراحات أخرى أثناء جراحة الأنف؟,,fa,أفضل أرشيف لجراحة التجميل في أصفهان,,fa

آیا امکان جراحی‌های دیگری همزمان با جراحی بینی وجود دارد؟
در شرایط خاصی جراحی‌های دیگر هم می‌توان با عمل جراحی بینی انجام داد که شایع‌ترین آنها تزریق چربی گونه‌هاست. در برخی موارد عمل جراحی چانه و بینی همزمان انجام می‌شود ولی با توجه به اینکه در این مورد هم دهان و هم بینی که تنها دو راه تنفسی هستند درگیر می‌شوند. توصيتي هي إجراء جراحة جمالية بمفردها لأن إطالة أمد الجراحة والتخدير يؤدي إلى إعياء المريض والجراح وتقليل دقة الإجراء.,fa.


تکنولوژی‌های جدید جراحی زیبایی بینی

تکنولوژی‌های جدید جراحی زیبایی بینی

ما هي جراحات الأنف الجديدة؟,,fa,في الوقت الحاضر ، يسمع مصطلح "تجميل الأنف المتقدم" في العديد من المؤتمرات أو الجمعيات العلمية,,fa
در حال حاضر واژه رینوپلاستی پیشرفته در کنگره‌ها یا مجامع علمی زیاد شنیده می‌شود. منظور از واژه رینوپلاستی پیشرفته بازسازی و تقویت دریچه‌های داخلی، خارجی و دوختن دقیق تمام اجزای بینی در جای دقیق خود است که اتفاقا نیاز به جراحی بینی به روش باز دارد که جلوی بینی برش کوچکی داده می‌شود. ,fa عمل زیبایی بینی هناك إجراء مغلق يوفر قطع الأنف الذي يكون أقل دقة من الطريقة الثانية ، وهي طريقة مفتوحة ، وفي حالة الأشخاص الذين لديهم الأنف الأنفي أو احتقان الأنف الشديد ، يفضل أن تكون هناك طريقة مفتوحة للتوصية يمنحك نظرة أفضل وأكثر دقة,fa. ومع ذلك ، فإن مهارة وتجربة جراح التجميل تحدد الإجراء والنتيجة,,fa,متخصص في ممارسة التمريض في اصفهان,,fa.

 


جراح بینی را چطور باید انتخاب کرد؟

جراح بینی را چطور باید انتخاب کرد؟

هر چند بینی در مرکز صورت است و کانون توجه ولی در زیباشناختی صورت و هماهنگی سایر اجزای صورت به‌خصوص چانه، گونه‌ها و طبیعی بودن وضعیت فک‌ها بسیار مهم است. در خیلی از موارد به‌خصوص در اشخاصی که چانه کوچک و عقب دارند رینوپلاستی بدون جراحی ژینوپلاستی یا جلو آوردن چانه نتیجه دلخواه را نمی‌دهد. همین موضوع اهمیت انتخاب جراح بینی را نشان می‌دهد. عملية تجميل با تسلط بر زیباشناختی صورت و همچنین تسلط بر سایر عمل‌های جراحی زیبایی صورت مناسب‌ترین فرد برای انجام عمل رینوپلاستی است. در کل برای انتخاب عملية تجميل الأنف بهتر است جراح یا دارای فوق‌تخصص جراحی پلاستیک باشد که اسامی آنان در سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درج شده است یا جراح گوش و حلق و بینی که در این زمینه تجربه و مهارت دارد.