Comment la congestion nasale est-elle diagnostiquée?,fa

Comment la congestion nasale est-elle diagnostiquée?,fa

وقتی یک جراح، بینی بیمار خود را برای جراحی ارزیابی می کند، بسیاری از جنبه های ساختار صورت و بینی را مد نظر می گیرد. به عنوان مثال شکل و چرخش نوک بینی جزو مهم ترین مواردی هستند که حتما باید در نظر گرفته شود.

افتادگی بینی می تواند با اندازه گیری زوایا و سطوح بینی تشخیص داده شود. که عبارتند از :

 • زاویه ی بین بینی و لب: این در واقع زاویه ای است که از تلاقی خط مماس با سوراخ های بینی و خط مماس با فاصله ی لب تا بینی تشکیل شده است.در خانم ها از لحاظ معیارهای زیبایی بهتر است این زاویه بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه باشد در حالی که معیارهای زیبایی شناسی این زاویه را برای مردان بین ۹۰ تا ۱۱۰ در جه تعیین می کند. اگر زاویه کمتر از این دو حالت باشد بینی بیمار افتاده محسوب می شود.

زاویه بین بینی و لب

 • این زاویه ای است که از تلاقی محور لبه ی سوراخ های بینی و صفحه ی عبوری از کانال گوش و استخوان مرکزی بینی تشکیل شده است. اندازه ی ایده آل این زاویه برای خانم ۰ تا ۳۰ درجه و برای آقایان ۰ تا ۱۵ درجه می باشد.

زوایای بینی

برای بدست آوردن این زوایا، جراحی بینی معمولا عکس هایی از زوایای مختلف صورت بیمار می گیرد و از روی این عکس ها زوایای بینی را بدست می آورد. هرچند این اندازه گیری ها برای تشخیص بینی افتاده بسیار سودمند است اما جراح باید عوامل دیگری مانند شکل و طول صورت بیمار را هم در نظر بگیرد.


مشکلات مرتبط با افتادگی بینی چیست؟

مشکلات مرتبط با افتادگی بینی چیست؟

La congestion nasale, en plus de créer une apparence inappropriée pour le nez, peut également causer des problèmes respiratoires dans les cas graves.,fa.

اگر هنگام بالا بردن نوک بینی خود احساس می کنید که راحت تر نفس می کشید این امکان وجود دارد که افتادگی بینی شما به عملکرد تنفسی شما نیز آسیب زده باشد. Dans ce cas, il est préférable de se référer à un chirurgien expert pour corriger votre nez,,fa,Problèmes associés à la dyspnée nasale,,fa.


دلایل افتادگی بینی

دلایل افتادگی بینی

La dyspnée nasale est l'un des problèmes les plus fréquents que les patients ont dû subir pour se corriger.,fa. افتادگی بینی یکی از انواع عیوب بینی است که علاوه بر اینکه بر ظاهر بینی تاثیر می گذارد، می تواند کارایی بینی را نیز از طریق انسداد راه تنفسی تحت تاثیر خود قرار می دهد. ,fa.

Les raisons de la congestion nasale sont élevées et le traitement peut être fait avec des procédures chirurgicales et non chirurgicales en fonction de l'étendue de la congestion nasale.,,fa,Certaines des raisons de la congestion nasale sont:,,fa,Cartilage nasal élevé,,fa,Les dommages au nez,,fa.

بعضی از دلایل افتادگی بینی عبارتند از :

 • زیاد بودن غضروف نوک بینی
 • آسیب به بینی
 • بینی بلند با عدم پشتیبانی غضروفی در نوک بینی
 • کاهش انعطاف پذیری رباط ها و بافت های پیوندی که ناشی از روند سالخوردگی می باشد
 • سابقه ی تغییر شکل ضعیف بینی در گذشته (با روش های غیر جراحی مثل تزریق) ممکن است موجب از دست رفتن پشتیبانی نوک بینی و در نتیجه افتادگی بینی بشود.
 • از دست رفتن کلسیم استخوان (پوکی استخوان) آرواره (استخوانی که از نوک بینی و دندان های بالایی پشتبانی می کند) Peut causer une dyspnée nasale,,fa,Stretching les muscles nasaux vers le bout du nez,,fa,Expert en nez de pratique,,fa,Vérifiez vos attentes,,fa.
 • کشیده شدن عضلات بینی به سمت نوک بینی

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی مسلما بدترین قسمت دوران نقاهت پس از جراحی بینی است. توانایی تنفس از طریق بینی به طور قابل توجهی کاسته می شود و این باعث می شود بیمار نتواند از طریق بینی نفس بکشد. اما خبر خوب این است که این نشانه زودتر از سایر نشانه های دوران نقاهت از بین می رود و می توان گفت بعد از اینکه گچ بینی برداشته شد به کلی از بین می رود.

یکی از روش های پیشنهادی برای بهبود وضعیت تنفسی بینی استفاده از اسپری نمکی است که احتمالا جراحتان برای شما تجویز می کند.

چند توصیه : هرگز محصولی را که دکترتان آن را تجویز یا تایید نکرده است استفاده نکنید. حتی اگر می دانید صدها نفر قبل از شما از آن استفاده کرده اند. همیشه به سمت کارهای مطمئن بروید و با دکترتان مشورت کنید.

در نهایت- از خانه خارج شوید!

حالا که گچ بینی شما برداشته شده است، وقتش رسیده که درهای خروجی را به روی خودتان باز کنید. البته خیلی هیجان زده نشوید، شما باید از قرار گرفتن زیر نور شدید خورشید و استرس شدید دوری کنید. اما می توانید از هوای تازه لذت ببرید. این یکی از منافع بزرگ فرآیند نقاهت است و همچنین احساس فوق العاده ای دارد، پس از یک هفته گیر افتادن در خانه حالا می توانید به راحتی از خانه خارج شوید پس لذت ببرید.

بهبود کامل بینی زمان بر است

ورم بینی به تدریج جذب می شود. حداقل ۳-۴ ماه طول می کشد تا مقدار زیادی از ورم بینی فروکش کند.

ورم های باقی مانده به زمان بیشتری برای فروکش کردن نیاز دارند- بیماران باید یکسال یا بیشتر صبر کنند تا فرآیند بهبودشان کامل شود. به خاطر داشته باشید که نتایج جراحی بینی مادام العمر است و بیشتر بیمارانی که صبر می کنند به ارزش آن در دراز مدت پی می برند.


adresse: Iran-Isfahan-rue Tohid – bâtiment Alborz

téléphone: 36281585 – ۰۳۱

téléphone : 36281586 – ۰۳۱

اگر بعد از بهبود کامل از نتیجه جراحی ناراضی بودیم چه کار کنیم؟

اگر بعد از بهبود کامل از نتیجه جراحی ناراضی بودیم چه کار کنیم؟

انتظارات خود را بررسی کنید

Si vous n'êtes pas satisfait du résultat de votre chirurgie du nez, il est préférable de vérifier vos attentes avant de passer à l'étape suivante.,fa. ,fa.

به خاطر داشته باشید جراحی بینی فقط می تواند در قسمت های مشخصی بهبود ایجاد کند و نمی تواند یک بینی بدون نقص تولید کند. ,fa.

هنوز از نتایج جراحی ناراضی هستید؟ شاید بهتر باشد جراحی ترمیمی را در نظر بگیرید

Si vous avez attendu un an mais que vous n'avez pas été satisfait du résultat de votre chirurgie précédente, qu'elle soit belle ou efficace, il est peut-être temps d'obtenir une réparation chirurgicale.,fa. اگر به جراح خودتان اعتماد دارید می توانید برای ترمیم به او مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید یک جراح دیگری را انتخاب کنید تا نتایج جراحی قبلی شما را بهبود دهد.

جراحی ترمیمی یک جراحی بسیار سخت محسوب می شود، و فقط متخصصان با تجربه ای که در زمینه ی جراحی بینی تخصص دارند می تواند موارد ترمیمی را عمل کنند. Lors de la planification d'une réparation chirurgicale, vous devriez faire des recherches très minutieuses, car la réalisation de ce que vous voulez est sur le choix du chirurgien et l'observation attentive de ses recommandations.,fa.

 


adresse: Iran-Isfahan-rue Tohid – bâtiment Alborz

téléphone: 36281585 – ۰۳۱

téléphone : 36281586 – ۰۳۱

Gonflement et ecchymoses,fa

Gonflement et ecchymoses,fa

بیشتر افرادی که جراحی بینی انجام داده اند تا حدی تورم و کبودی را تجربه می کنند. میزان کبودی و تورم بعد از جراحی بینی برای افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعضی از افراد می توانند شب همان روزی که گچ بینی خود را برداشتند شام بدهند و جشن بگیرند. ,fa.

کبودی اطراف چشم و تورم قابل مشاهده ی بینی در این مرحله کاملا عادی است و نباید باعث نگرانی شما بشود. متاسفانه در این مرحله کاری از دست شما بر نمی آید جز اینکه صبر کنید تا دوره ی آن سپری شود و کم کم از بین برود. خبر خوب این است که اگر بینی خود را از آسیب و استرس حفظ کنید، فرآیند بهبود خود به خود به کارش ادامه می دهد و نیازی نیست که شما کاری انجام دهید. به خاطر داشته باشید که بینی خیلی آسیب پذیر است و باید با آن همان طوری برخورد کنید که با هر عضو متورم و کبود دیگری برخورد می کنید- با مراقبت و با احتیاط.

هنگامی که گچ بینی برداشته شد، شما باید انتظار داشته باشید که بینی تان با چند هفته یا چند ماه بعد فرق داشته باشد. بینی شما در دوران نقاهت کمی تغییر خواهد کرد اما تغییر اساسی بعد از چند ماه به وقوع می پیوند.


adresse: Iran-Isfahan-rue Tohid – bâtiment Alborz

téléphone: 36281585 – ۰۳۱

téléphone : 36281586 – ۰۳۱

Tant que votre plâtre nasal n'est pas retiré, vous devriez éviter les,,fa,Archives d'injection autour des yeux,,fa

Tant que votre plâtre nasal n'est pas retiré, vous devriez éviter les,,fa,Archives d'injection autour des yeux,,fa

 • ضربه زدن به چیزهای مختلف- گچ بینی شما محکم است اما ضخامت آن به اندازه ی گچ بازو یا پا نیست. ضربات محکم یا اثرات خشن می تواند از طریق همان گچ به بینی شما آسیب بزند. نیازی نیست که دست خود را جلوی صورتتان بگیرید و راه هر چیزی که ممکن است به صورت شما نزدیک شود را مسدود کنید، فقط حواستان به اطرفتان باشد تا حتی الامکان از وارد شدن هر گونه ضربه به صورت شما جلوگیری شود.
 • Tirer le nez,,fa,Avec le début du processus de récupération, la congestion nasale peut se détendre, et votre plâtre nasal peut se desserrer,,fa,Il peut même être si lâche qu'il est proche de tomber,,fa,Même si c'était le cas, ne soyez pas tenté de le faire,,fa- با شروع فرآیند بهبود، تورم بینی فروکش می کند و ممکن است گچ بینی شما شل شود. حتی ممکن است آنقدر شل شود که نزدیک به افتادن باشد. حتی اگر اینطور بود وسوسه نشوید که آن را بکنید. کندن و کشیدن باعث می شود گچ بینی زودتر از موقع در بیاید و به بینی و فرآیند بهبود شما آسیب بزند.
 • خیس شدن گچ بینی- گچ بینی هم مانند همه ی گچ ها نباید خیس و مرطوب شود. آب باعث می شود که گچ بینی شل شود و نقش کاربردی و ساختاری خود را از دست بدهد و این یعنی نمی تواند وظیفه ی حمایت و پشتیبانی از بینی شما را در طول دوران بهبود به خوبی انجام دهد. تا قبل از اینکه گچ بینی شما برداشته شود برای جلوگیری از خیس شدن صورتتان از اسفنج یا وان حمام استفاده کنید. اگر واقعا نیاز دارید که صورتتان را بشویید این کار را خیلی با دقت انجام دهید و سعی کنید اطراف گچ بینی نروید.

Etes-vous inquiet pour votre plâtre nasal?,,fa,Votre meilleur chirurgien est votre nez,,fa,Avantages de cambrer le nez après la chirurgie,,fa

Etes-vous inquiet pour votre plâtre nasal?,,fa,Votre meilleur chirurgien est votre nez,,fa,Avantages de cambrer le nez après la chirurgie,,fa

نگرانی شما بلافاصله بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است. اگرچه جراحی بینی مثل جراحی پلاستیک است اما انگار سحر جادو است. واقعیت این است که بیماران زیادی وجود دارند که می خواهند در دوران نقاهت به نتایج مورد نظر خود برسند، به خصوص این قضیه در مورد جراحی بینی کاملا صدق می کند. Les pensées suivantes peuvent se produire dans votre esprit avant d'enlever le plâtre nasal,fa:

بینی شما بدتر خواهد شد، ظاهر قبلی بینی تان خوب بود، ممکن است نگران این باشید که آیا هیچ وقت نتایجی که انتظارش را دارید پدیدار می شوند؟

اما خیلی نگران نباشید- مقدار زیادی از آن نتایج خوب، پس از برداشتن گچ بینی تا زمانی که بینی شما به طور کامل بهبود پیدا کند اتفاق می افتد.

با اولین نگاه ممکن است شوکه شوید

Quelques jours après la chirurgie du nez, votre plâtre nasal sera retiré, et cette situation peut être prévisible à la limite supérieure.,,fa,Vous verrez d'abord votre nez après la chirurgie,,fa- شما برای اولین بار بینی خود را پس از جراحی خواهید دید. به بسیاری از بیماران گفته شده است که پس از برداشتن اسپلینت، بینی همان شکلی است که بعد از بهبود کامل خواهد بود. بهتر است این جمله را خیلی جدی نگیریم- بینی در طی چند ماه بعد تغییرات زیادی خواهد کرد. با اینکهاسپلینت می تواند موقتا تورم بینی را کاهش دهد اما چیزی که شما بعد از برداشتن گچ بینی می بینید دقیقا آن چیزی نیست که باید بعد از یکسال انتظارش را داشته باشید. اولین نگاه اجمالی شما از بینی جدیدتان می تواند برایتان تکان دهنده باشد.


بهترین منبع شما جراح بینی شماست

بهترین منبع شما جراح بینی شماست

در طول فرآیند بهبود هر گونه سوالی برایتان پیش آمد، جراح شما بهترین منبع خواهد بود. او شما را می شناسد و به خوبی نسبت به مسائل شما آگاهی دارد در نتیجه به راحتی می تواند اطلاعات و توصیه های تخصصی برای نگرانی های شما ارائه دهد. از سوال کردن از جراح تان خجالت نکشید او می خواهد شما از نتیجه ی جراحی تان راضی و خشنود باشید.


بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان

Docteur Majid Rasti Ardakani

فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان، ترمیمی و سوختگی


adresse: Iran-Isfahan-rue Tohid – bâtiment Alborz

téléphone: 36281585 – ۰۳۱

téléphone : 36281586 – ۰۳۱


 • Né mars 1964 dans la belle ville d'Isfahan.
 • Diplôme en 1983 et entrée Faculté de médecine de l'Université de Téhéran la même année
 • période d'inscription année 1990 de chirurgie générale, l'Université d'Ispahan
 • période d'entrée 1378 hôpital de chirurgie plastique de l'Université des sciences médicales Iran,fa
 • Chirurgie plastique diplômé de cours spécialisés de l'année 2008
 • Le Secrétaire du Congrès des chirurgiens plasticiens années 2011
 • Un juriste et expert système médical depuis 10 ans dans le domaine de la chirurgie plastique infractions examen
 • Membre de la société de chirurgie plastique et la beauté de l'Iran
 • Membre de la société américaine des chirurgiens plasticiens et esthétiques