افتادگی بینی چگونه تشخیص داده می شود؟

افتادگی بینی چگونه تشخیص داده می شود؟

وقتی یک جراح، بینی بیمار خود را برای جراحی ارزیابی می کند، بسیاری از جنبه های ساختار صورت و بینی را مد نظر می گیرد. به عنوان مثال شکل و چرخش نوک بینی جزو مهم ترین مواردی هستند که حتما باید در نظر گرفته شود.

افتادگی بینی می تواند با اندازه گیری زوایا و سطوح بینی تشخیص داده شود. که عبارتند از :

 • زاویه ی بین بینی و لب: این در واقع زاویه ای است که از تلاقی خط مماس با سوراخ های بینی و خط مماس با فاصله ی لب تا بینی تشکیل شده است.در خانم ها از لحاظ معیارهای زیبایی بهتر است این زاویه بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه باشد در حالی که معیارهای زیبایی شناسی این زاویه را برای مردان بین ۹۰ تا ۱۱۰ در جه تعیین می کند. اگر زاویه کمتر از این دو حالت باشد بینی بیمار افتاده محسوب می شود.

زاویه بین بینی و لب

 • این زاویه ای است که از تلاقی محور لبه ی سوراخ های بینی و صفحه ی عبوری از کانال گوش و استخوان مرکزی بینی تشکیل شده است. اندازه ی ایده آل این زاویه برای خانم ۰ تا ۳۰ درجه و برای آقایان ۰ تا ۱۵ درجه می باشد.

زوایای بینی

برای بدست آوردن این زوایا، جراحی بینی معمولا عکس هایی از زوایای مختلف صورت بیمار می گیرد و از روی این عکس ها زوایای بینی را بدست می آورد. هرچند این اندازه گیری ها برای تشخیص بینی افتاده بسیار سودمند است اما جراح باید عوامل دیگری مانند شکل و طول صورت بیمار را هم در نظر بگیرد.


مشکلات مرتبط با افتادگی بینی چیست؟

مشکلات مرتبط با افتادگی بینی چیست؟

افتادگی بینی علاوه بر این که ظاهر نامناسبی برای بینی ایجاد می کند، در موارد شدید می تواند باعث بروز مشکلات تنفسی نیز بشود.

If you feel breathing more comfortable while lifting your nose tip, it is possible that your nasal dyspnea will also damage your respiratory function.,fa. In this case, it is best to refer to an expert surgeon to correct your nose,,fa,Problems associated with nasal dyspnea,,fa.


Causes of nasal congestion,fa

Causes of nasal congestion,fa

یکی از رایج ترین مشکلاتی که بیماران برای اصلاح آن اقدام به جراحی بینی می کنند، افتادگی بینی است. افتادگی بینی یکی از انواع عیوب بینی است که علاوه بر اینکه بر ظاهر بینی تاثیر می گذارد، می تواند کارایی بینی را نیز از طریق انسداد راه تنفسی تحت تاثیر خود قرار می دهد. در بسیاری از موارد بیماران به مطب می آیند و از ظاهر بینی خود شکایت می کنند بدون اینکه بدانند چیزی که باعث نارضایتی آنها شده است همان افتادگی بینی است.

دلایل افتادگی بینی زیاد است و درمان آن بسته به وسعت عیوب بینی می تواند با روش های جراحی و غیر جراحی انجام شود.

بعضی از دلایل افتادگی بینی عبارتند از :

 • زیاد بودن غضروف نوک بینی
 • آسیب به بینی
 • بینی بلند با عدم پشتیبانی غضروفی در نوک بینی
 • کاهش انعطاف پذیری رباط ها و بافت های پیوندی که ناشی از روند سالخوردگی می باشد
 • سابقه ی تغییر شکل ضعیف بینی در گذشته (با روش های غیر جراحی مثل تزریق) ممکن است موجب از دست رفتن پشتیبانی نوک بینی و در نتیجه افتادگی بینی بشود.
 • از دست رفتن کلسیم استخوان (پوکی استخوان) آرواره (استخوانی که از نوک بینی و دندان های بالایی پشتبانی می کند) می تواند باعث افتادگی بینی شود.
 • کشیده شدن عضلات بینی به سمت نوک بینی

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی

گرفتگی بینی مسلما بدترین قسمت دوران نقاهت پس از جراحی بینی است. توانایی تنفس از طریق بینی به طور قابل توجهی کاسته می شود و این باعث می شود بیمار نتواند از طریق بینی نفس بکشد. But the good news is that this sign disappears sooner than other signs of the recovery period, and it can be said that after the nasal plaster is removed, it completely disappears.,fa.

One of the suggested ways to improve the nasal airspace is the use of salt spray that your surgeon may prescribe for you.,,fa,A few suggestions,,fa.

چند توصیه : هرگز محصولی را که دکترتان آن را تجویز یا تایید نکرده است استفاده نکنید. حتی اگر می دانید صدها نفر قبل از شما از آن استفاده کرده اند. همیشه به سمت کارهای مطمئن بروید و با دکترتان مشورت کنید.

در نهایت- از خانه خارج شوید!

حالا که گچ بینی شما برداشته شده است، وقتش رسیده که درهای خروجی را به روی خودتان باز کنید. البته خیلی هیجان زده نشوید، شما باید از قرار گرفتن زیر نور شدید خورشید و استرس شدید دوری کنید. اما می توانید از هوای تازه لذت ببرید. This is one of the great benefits of the recovery process and also has a great feel. After a week's getting home, you can easily get out of the house so enjoy yourself.,,fa,Full time nose recovery is up,,fa.

بهبود کامل بینی زمان بر است

Nasal congestion is gradually absorbed,,fa,It takes at least 3-4 months to slow down a lot of nausea,,fa,The remaining viruses require more time to dip,,fa. حداقل ۳-۴ ماه طول می کشد تا مقدار زیادی از ورم بینی فروکش کند.

ورم های باقی مانده به زمان بیشتری برای فروکش کردن نیاز دارند- بیماران باید یکسال یا بیشتر صبر کنند تا فرآیند بهبودشان کامل شود. به خاطر داشته باشید که نتایج جراحی بینی مادام العمر است و بیشتر بیمارانی که صبر می کنند به ارزش آن در دراز مدت پی می برند.


Address: Iran-Isfahan-Tohid street – Building Alborz

Phone: ۳۶۲۸۱۵۸۵ – ۰۳۱

Phone : ۳۶۲۸۱۵۸۶ – ۰۳۱

اگر بعد از بهبود کامل از نتیجه جراحی ناراضی بودیم چه کار کنیم؟

اگر بعد از بهبود کامل از نتیجه جراحی ناراضی بودیم چه کار کنیم؟

Check your expectations,,fa,If you are dissatisfied with the outcome of your nose surgery, it is best to check your expectations before taking the next step.,,fa

اگر شما نتیجه ی جراحی بینی خود ناراضی هستید، بهتر است قبل از اینکه قدم بعدی را بردارید انتظارات خود را بررسی کنید. بعضی از بیماران انتظارات غیر واقعی از نتایج جراحی بینی دارند و به همین دلیل در طی دوران نقاهت نا امید می شوند که چرا بینی شان کامل و بدون نقص نشده است.

به خاطر داشته باشید جراحی بینی فقط می تواند در قسمت های مشخصی بهبود ایجاد کند و نمی تواند یک بینی بدون نقص تولید کند. اگر ورم بینی شما فروکش کرده است ولی شما از نتیجه ی جراحی راضی نیستید، نگاهی به بینی خود بیندازید و ببینید که چه مقدار از عیوبی که روی آن حساس هستید واقعی هستند.

هنوز از نتایج جراحی ناراضی هستید؟ شاید بهتر باشد جراحی ترمیمی را در نظر بگیرید

اگر شما یکسال صبر کردید اما از نتیجه ی جراحی قبلی خود چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ کارایی راضی نشدید، شاید وقتش باشد که به جراحی ترمیمی روی بیاورید. اگر به جراح خودتان اعتماد دارید می توانید برای ترمیم به او مراجعه کنید. در غیر این صورت می توانید یک جراح دیگری را انتخاب کنید تا نتایج جراحی قبلی شما را بهبود دهد.

Reconstructive surgery is a very serious surgeon, and only specialists with expertise in nasal surgeries can perform repairs.,,fa,Recovery Surgery Archives,,fa. وقتی می خواهید برای جراحی ترمیمی برنامه ریزی کنید باید جستجو های بسیار دقیقی انجام دهید چرا که دستیابی به چیزی که می خواهید به مسئله ی انتخاب جراح و پیروی دقیق از توصیه های او مربوط می شود.

 


Address: Iran-Isfahan-Tohid street – Building Alborz

Phone: ۳۶۲۸۱۵۸۵ – ۰۳۱

Phone : ۳۶۲۸۱۵۸۶ – ۰۳۱

Swelling and bruising,fa

Swelling and bruising,fa

بیشتر افرادی که جراحی بینی انجام داده اند تا حدی تورم و کبودی را تجربه می کنند. The amount of bruising and swelling after nasal surgery varies from person to person and depends on a variety of factors,,fa,Some people can dine and celebrate on the same day they take off their nicks,,fa. بعضی از افراد می توانند شب همان روزی که گچ بینی خود را برداشتند شام بدهند و جشن بگیرند. But some will need more rest and prefer to stay in the community until the obvious symptoms have disappeared.,fa.

Bruising around the eyes and visible vision swelling at this stage is quite normal and should not be a concern for you.,fa. Unfortunately, at this stage, you will not be able to do anything except wait until it's gone and get rid of it.,fa. The good news is that if you keep your nose out of damage and stress, the self-improvement process continues and you do not need to do anything.,fa. Keep in mind that the nose is very vulnerable and you should deal with it in the same way that you are exposed to any swollen and bruised member.,,fa,With care and discretion,,fa- با مراقبت و با احتیاط.

When nasal plaster is removed, you should expect your nose to differ from a few weeks or months.,fa. Your nose will change slightly during recovery, but a fundamental change occurs after a few months,,fa,Esfahan Plastic Surgery Specialist,,fa,The best expert nose surgeon in Isfahan,,fa,Oath,,fa.


Address: Iran-Isfahan-Tohid street – Building Alborz

Phone: ۳۶۲۸۱۵۸۵ – ۰۳۱

Phone : ۳۶۲۸۱۵۸۶ – ۰۳۱

As long as your nasal plaster is not removed, you should avoid the following,fa

As long as your nasal plaster is not removed, you should avoid the following,fa

 • ضربه زدن به چیزهای مختلف- گچ بینی شما محکم است اما ضخامت آن به اندازه ی گچ بازو یا پا نیست. ضربات محکم یا اثرات خشن می تواند از طریق همان گچ به بینی شما آسیب بزند. نیازی نیست که دست خود را جلوی صورتتان بگیرید و راه هر چیزی که ممکن است به صورت شما نزدیک شود را مسدود کنید، فقط حواستان به اطرفتان باشد تا حتی الامکان از وارد شدن هر گونه ضربه به صورت شما جلوگیری شود.
 • کشیدن کچ بینی- با شروع فرآیند بهبود، تورم بینی فروکش می کند و ممکن است گچ بینی شما شل شود. حتی ممکن است آنقدر شل شود که نزدیک به افتادن باشد. حتی اگر اینطور بود وسوسه نشوید که آن را بکنید. کندن و کشیدن باعث می شود گچ بینی زودتر از موقع در بیاید و به بینی و فرآیند بهبود شما آسیب بزند.
 • خیس شدن گچ بینی- گچ بینی هم مانند همه ی گچ ها نباید خیس و مرطوب شود. آب باعث می شود که گچ بینی شل شود و نقش کاربردی و ساختاری خود را از دست بدهد و این یعنی نمی تواند وظیفه ی حمایت و پشتیبانی از بینی شما را در طول دوران بهبود به خوبی انجام دهد. تا قبل از اینکه گچ بینی شما برداشته شود برای جلوگیری از خیس شدن صورتتان از اسفنج یا وان حمام استفاده کنید. اگر واقعا نیاز دارید که صورتتان را بشویید این کار را خیلی با دقت انجام دهید و سعی کنید اطراف گچ بینی نروید.

Are you worried about your nasal plaster?,,fa,Your best surgeon is your nose,,fa

Are you worried about your nasal plaster?,,fa,Your best surgeon is your nose,,fa

نگرانی شما بلافاصله بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است. اگرچه جراحی بینی مثل جراحی پلاستیک است اما انگار سحر جادو است. The fact is that there are many patients who want to achieve the desired results during recovery, especially the case for nasal surgery.,fa. The following thoughts may occur in your mind before removing the nasal plaster,fa:

Your nose will get worse, your previous appearance was nicely good, you might worry if you ever get the results you expect?,,fa,But do not worry too much,,fa

اما خیلی نگران نباشید- مقدار زیادی از آن نتایج خوب، پس از برداشتن گچ بینی تا زمانی که بینی شما به طور کامل بهبود پیدا کند اتفاق می افتد.

با اولین نگاه ممکن است شوکه شوید

A few days after nose surgery, your nasal plaster will be removed, and this situation can be predictable to the upper limit.,,fa,You will first see your nose after surgery,,fa- شما برای اولین بار بینی خود را پس از جراحی خواهید دید. Many patients have been told that after removing the splint, the nose is the shape that will be complete after the recovery.,,fa,It's better not to take this sentence very seriously,,fa. بهتر است این جمله را خیلی جدی نگیریم- بینی در طی چند ماه بعد تغییرات زیادی خواهد کرد. با اینکهاسپلینت It can temporarily reduce nose inflation, but what you see after removing nasal plaster is not exactly what you should expect after one year.,fa. اولین نگاه اجمالی شما از بینی جدیدتان می تواند برایتان تکان دهنده باشد.


بهترین منبع شما جراح بینی شماست

بهترین منبع شما جراح بینی شماست

در طول فرآیند بهبود هر گونه سوالی برایتان پیش آمد، جراح شما بهترین منبع خواهد بود. او شما را می شناسد و به خوبی نسبت به مسائل شما آگاهی دارد در نتیجه به راحتی می تواند اطلاعات و توصیه های تخصصی برای نگرانی های شما ارائه دهد. از سوال کردن از جراح تان خجالت نکشید او می خواهد شما از نتیجه ی جراحی تان راضی و خشنود باشید.


بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان

Doctor Majid Rasti ardakani

فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان، ترمیمی و سوختگی


Address: Iran-Isfahan-Tohid street – Building Alborz

Phone: ۳۶۲۸۱۵۸۵ – ۰۳۱

Phone : ۳۶۲۸۱۵۸۶ – ۰۳۱


 • Born March 1964 in the beautiful city of Isfahan.
 • Diploma in 1983 and entering medical school, Tehran University the same year
 • 1990 year entry period of general surgery, University of Isfahan
 • Input period 1378 plastic surgery hospital of Iran University of Medical Sciences,fa
 • Plastic surgery specialty course graduate of the year 2002
 • The Secretary of the Congress of plastic surgeons years 2011
 • A legal practitioner and expert medical system for 10 years in the field of plastic surgery offences review
 • Member of society of plastic surgeons and the beauty of Iran
 • Member of the American Society of plastic surgeons and aesthetic