انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پروتز های سالینی( آب نمکی):

این نوع از پروتز با سرم سالین که ترکیبی از آب نمک استریل شده می باشد پر شده است.
پروتز های سالینی دارای جدار سیلیکونی غیر قابل نفوذ می باشند
پروتز های سالینی نسبت به پروتز های سیلیکونی سفت تر می باشند.

پروتز های سالینی شکل طبیعی ندارند و افرادی خواستار این نوع از پروتز می باشند که می خواهند پس از جراحی پروتز سینه بافت سینه آن ها بیشتر از حد طبیعی و نرمال بزرگ و حجیم باشد.در واقع این نوع از پروتز ها شکل و ظاهر سینه را مصنوعی می کنند.پروتز های سالینی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا( FDA ) می باشند و برای خانم های بالای ۱۸ سال مورد استفاده قرار می گیرد.پروتز های سالینی برای خانم هایی که بافت طبیعی سینه آن ها بسیار کوچک می باشد و لاغر می باشند مناسب نمی باشد.پروتز های سالینی نسبت به پروتز های سیلیکونی کم هزینه تر می باشند و برای قرار گیری در بافت سینه نیاز به برش کوچکتری دارند.در صورتی که پروتز های سالینی در اثر وارد شدن ضربه بسیار سنگین پاره شوند ترکیب داخل آن توسط بدن جذب می شود.

پیشنهاد مطالعه
جراحی چانه
پروتز های سیلیکونی :

با ژل سلیکون پر شده اند و به بافت طبیعی سینه بسیار شبیه می باشند.
افرادی که نمی خواهند پس از جراحی، بافت سینه آن ها بسیار حجیم شود از این روش استفاده می کنند.
پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز های آب نمکی گران تر می باشند.در صورتی که پروتز های سیلیکونی برای قرار گیری در بافت سینه مورده استفاده قرار خواهد گرفت برش بزرگتری توسط جراح برای جایگذاری پروتز ایجاد خواهد شد.

پروتز های سیلیکونی به دو دسته گرد و قطره اشکی تقسیم می شوند در نوع گرد پروتز های سیلیکونی، پروتز تقریبا شکلی شبیه نیم کره دارد. درنوع قطره اشکی شکل و ظاهر پروتز شبیه خود سینه می باشد و برای افرادی که می خواهند سینه ای به شکل کاملا عادی داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد مطالعه
پوست نازک در جراحی بینی

دکتر مجید راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان، ترمیمی و سوختگی

کانال تلگرام: https://t.me/drmajidrasty

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =